سرویس: بیرجند کد خبر: 47091 ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۸

ظهر امروز برگزار شد

راهپیمایی خودجوش مردمی در اعتراض به روند مذاکرات هسته‌ای

راهپیمایی خودجوش مردمی در اعتراض به روند مذاکرات هسته‌ای ظهر امروز در بیرجند برگزار شد.

راهپیمایی خودجوش مردمی در اعتراض به روند مذاکرات هسته‌ای

به گزارش خبرنگار خاورستان، دانشجویان و جوانان بیرجندی همراه با دیگر مردم این شهر در حرکتی خودجوش، قبل از شروع خطبه‌های نمازجمعه با دردست داشتن دست‌نوشته‌هایی مسیر بلوار صنعت‌ومعدن تا مصلی المهدی را پیمودند.

این راهپیمایی در اعتراض به روند مذاکرات هسته‌ای و "اعتراض به توافق به هرقیمتی" برگزار شد که شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی، خواستار رعایت کلیه حقوق هسته‌ای و خطوط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند.

راهپیمایی خودجوش مردمی در اعتراض به روند مذاکرات هسته‌ای

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی بر لغو کلیه تحریم‌ها در زمان امضای توافق هسته‌ای، استمرار تحقیقات علمی، نپذیرفتن بازدید از مراکز نظامی و مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای و بازگشت‌پذیربودن توافق در صورت عهدشکنی طرف مقابل، تأکید کردند.

شرکت‌کنندگان، آمریکا را غیرقابل اعتماد دانستند و بر پیرویِ مذاکره‌کنندگان و دولت از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند.

در این راهپیمایی، این شعارها بیان شد: توافق بد نافی عزّت ماست، بسیجی بیدار است  ذلّت نمی‌پذیرد، نه قدرت  نه ثروت  فقط حقوق ملت، این است شعار ملّت   قطع مسیر ذلّت، توافق نظامی  عجب خیال خامی، وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، مرگ برآمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر فرانسه، مرگ بر ضدولایت فقیه و ... .

همچنین پس از اقامه نمازجمعه، نمازگزاران بیرجندی با سردادن شعارهایی همچون انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست، لبیک یا خامنه‌ای   لبیک یا حسین است، مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اسرائیل، دست خدا بر سر ماست   خامنه‌ای رهبر ماست و حسین حسین شعار ماست   شهادت افتخار ماست؛ بر توجه ویژه دولت و مذاکره‌کنندگان بر حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و رعایت خطوط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند.

امضای گزاره‌برگ ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای

نمازگزاران بیرجندی، طوماری را مبنی بر "گزاره‌برگ ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای" امضا کردند. دراین گزاره‌برگ شرط هرگونه توافق هسته‌ای را رعایت این اصول بیان کرده است: لغو کامل تحریم‌ها همزمان با امضای توافق، حفظ دستاوردهای هسته‌ای و میزان غنی‌سازی، عدم وجود محدودیت برای استمرار تحقیقات علمی، رد هرگونه نظارتی فراتر از قوانین بین‌المللی و ایجاد محدودیت برای مراکز نظامی، بازگشت‌پذیربودن توافق در صورت عهدشکنی دشمن.

همچنین در این گزاره‌برگ تأکید شده است: منافع و عزّت کشور و رعایت اصول بالا باید در توافقنامه هسته‌ای رعایت شود وگرنه مصداق توافق بد است که از عدم توافق بدتر است و یک قرارداد تحمیلی، استعماری و غیرقانونی و نامشروع است و هیچ‌کس از طرف ملّت ایران اجازه‌ی امضای قراردادی بدون رعایت اصول 6 گانه بالا را ندارد.

انتهای پیام/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب