سرویس: اجتماعی کد خبر: 52927 ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۰

حواشی سفر دکتر احمدی نژاد به بیرجند از نگاه خبرنگار خاورستان

از ساعت ها نشستن خیل عظیم جمعیت در کف خیابان تا نامه نویسی برای احمدی نژاد

سفر سه ساعته محمود احمدی نژاد به بیرجند با سیل عظیم جمعیت همراه بو د در این بین نیز باعث شد عده ای برای رئیس جمهور سابقشان نامه بنویسند.

از ساعت ها نشستن خیل عظیم جمعیت در کف خیابان تا نامه نویسی برای احمدی نژاد

به گزارش خبرنگار خاورستان، سفر دکتر احمدی نژاد به بیرجند پس از گذشت چندین سال اینبار دچار حاشیه هایی بود که در ادامه می خوانید.

پس از انتشار خبر آمدن دکتر احمدی نژاد بنرهایی در سطح شهرستان بیرجند نصب گردید که پس از یک روز کلیه ی این بنرها توسط عده ای پاره شد.

همچنین برخی سایت‌های خبری حامی دولت و همچنین در برخی شبکه‌های مجازی از لغو سخنرانی خبر داده بودند و علت آن را نیز استقبال کم مردم از این سفر دانستند.

یک روز قبل از آمدن دکتر احمدی نژاد نیز تبلیغاتی در خصوص جابجایی مکان سخنرانی و انتقال آن به سالن شهیدین قاسمی شد که حتی در برخی روزنامه های استان درج شده بود که همین خود باعث شده بود تا تعدادی از مردم به این مکان بروند.

اما بر خلاف این حرف و حدیث ها و این جنجال ها دکتر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق کشورمان به مناسبت عید سعید غدیر خم به بیرجند سفر کرد.

وی در سفر سه ساعته خود به بیرجند برای سخنرانی به مسجد حضرت صدیقه طاهره (س) رفت.

نامه هایی که برای احمدی نژاد نوشته شد

به گفته مسوولان، دو روز قبل از سفر وی به بیرجند نامه های مردمی به آقای احمدی نژاد نوشته شد و این نامه نوشتن ها در روز آمدن به اوج خود رسید به طوری که برخی نامه ها به مسجد حضرت صدیقه طاهره (س) انداخته شد.

بنرهایی که چند دقیقه قبل از آمدنش نصب شد

عده ای از مردم برای استقبال از رئیس جمهور سابقشان، از روستاها به بیرجند آمده بودند و دقایقی قبل از آمدنش بنر خوش آمد گویی نصب می کردند.

یکی از افرادی که برای استقبال آمده بود در گفتگو با خبرنگار ما گفت: من از روستای آویجان توابع درمیان که حدودا 60 کیلومتر با بیرجند فاصله دارد به همراه چند تن از اهالی روستا برای استقبال از آقای احمدی نژاد آمده ام.

وی علت این حضور خود را تنها دیدار با رئیس جمهور سابق دانست و گفت: من از اینکه این همه راه پیمودم و الان در خیابان ایشان را می بینم ناراحت نیستم.

ترافیکی که در شهر حاکم شد

از ساعت 4 عصر تا ساعت 21 خیابان های منتهی به مسجد حضرت صدیقه طاهره (س) مملو از وسایل نقیله بود و از ساعت 17 تا 20 ترافیک نیم سنگینی در خیابان های شهید مطهری، خیایان جمهوری اسلامی، میدان امام خمینی(ره)، میدان آزادی، بلوار شهید رجایی و خیابان کارگران تا بلواز شعبانیه حاکم شد.

یکی از افرادی که برای استقبال آمده بود گفت: من از ساعت 17 تا ساعت 18:30 فاصله ابوذر تا خیابان کارگران را طی کردم و ازدحام در خیابان ها بسیار زیاد بود.

مکانی که گنجایش افراد را نداشت

مسجد و حسینیه حضرت صدیقه طاهره (س) مملو از جمعیت و خیابان ها نیز از حضور مردم پر شور شد به طوری که بسیاری از مردم برای استقبال به پشت بام‌ها رفتند و افراد زیادی نیز ساعت ها در کف خیابان نشستند.

خیلی از افرادی که در خیابان ها برای بهره مندی از سخنان رئیس جمهور سابقشان در خیابان نشسته بودند، به کمبود فضا اعتراض داشتند و می گفتند داخل مسجد به قدری شلوغ است که عده ای در پله های مسجد نشسته اند و حتی نمی توان بین جمعیت رفت و آمد کرد.

برخی در خیابان شعار احمدی دلاور به شهر ما خوش آمد سردادند

به دلیل مملو از جمعیت، دو پروژکتور در خیابان نصب شد و عده ای در خیابان همراه با افراد داخل مسجد شعار احمدی دلاور به شهر ما خوش آمد سردادند.

قبل از آمدن دکتر احمدی نژاد مردم حاضر در صحن مسجد نماز جماعت را به پا داشتند و این در حالی بود که صدها نفر در پشت در مسجد منتظر آمدن به داخل بودند.

هنگام ورود دکتر احمدی نژاد موجی از شعارها به راه افتاد از جمله اینکه احمدی دلاور پیرو خط رهبر و...

شلوغ بودن داخل مسجد از یک طرف و آمدن دکتر احمدی نژاد از بین مردم موجی از تکاپو را به راه انداخته بود که دکتر در یک فاصله چند متری برای رسیدن به جایگاه نزدیک به 15 دقیقه در بین جمعیت بود و توانست پس از سختی زیاد به محل مورد نظر برسد.

پس از رسیدن رئیس جمهور سابق کشورمان به پشت جایگاه سیل جمعیت برای روبوسی با دکتر احمدی نژاد و همچنین دادن نامه های خود همچنان سرازیر بود که در این فاصله چندین بار از مردم خواسته شد تا آرامش و احساسات خود را کنترل کنند.

بارها و بارها مردم با شعارهای خود از حضور دکتر احمدی نژاد استقبال کردند که وی با تکان دادن دست خود از آن ها تشکر می کرد.

رئیس جمهور سابق کشورمان در ابتدای سخنرانی خود ضمن بیان اینکه خدا را شاکرم که توفیق حضور دوباره در بیرجند را پیدا کردم تا از نزدیک با مردم این دیار صحبت کنم اظهار کرد: از مردم ولایت مدارو مومن خراسان جنوبی بسیار تشکر می کنم و باعث افتخارم است که اولین سفر استانی خود را در زمان ریاست جمهوری به این استان داشته ام.

یک ثانیه از وقت مردم را خرج دفاع از خود نخواهم کرد

احمدی نژاد در پایان سخنرانی اش گفت: باید در جواب روحانی که به من گفتند "به شما تهمت زیاد می زنند چرا جوابشان را نمی دهید؟"بگویم، من همه وجودم وقف و فدای مردم است و یک ثانیه از وقت مردم را به خودم اختصاص نمی دهم و خرج دفاع از خودم نخواهم کرد که این عبارت با تشویق انبوه جمعیت حاضر در مسجد و خیابان‌ و کوچه‌های اطراف مسجد همراه شد.

سخنرانی دکتر احمدی نژاد را در اینجا بخوانید.

 

پس از پایان سخنرانی دکتر احمدی نژاد دوباره سیل جمعیت به سمت وی روانه شدند که بیرون رفتن وی با مشکل مواجه شد.

سرانجام با سعی زیاد وی توانست خود را از سیل جمعیت مشتاق خارج و به طبقه فوقانی مسجد برود که وی برای خداحافظی به پشت پنجره آمد و از استقبال آن ها تشکر کرد و برای این منظور نیز دست چند نفر از مردم را بوسید.

دکتر احمدی نژاد در ساعت 21 بیرجند را ترک کرد.


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۱

واقعا براتون متاسفم فقط نظرات اصولگرایان منتشر میکنین


ناشناس
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۱

خدا قوت خاورستان : احمدی نژاد عزیز محبوب دل محرومان هست و خواهد ماند.ملت عزتمندومقتدر جمهوری اسلامی ایران به دنبال عزت آفرینان هستند.


ناشناس
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۰

خبرنگارا خدا قوت


احسان
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۰

احسنت بر مردم وفادار و فرهیخته ، ب احضار خودتان جواب خیلی ها که توی پستها دارند دق میکنند را دادید. کور شوند کسانی که محبوبیتش رو نمیتوانند ببینند


محمد
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۰

ازخاورستان عزیز که بدوراز هرگونه هیاهو و....این سفررابه طورکامل پوشش دادممنون وسپاسگزارم


ناشناس
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۰

درودبرخاورستان که با این صداقت خاص لحظه به لحظه سفراحمدی نژاد روبه تصویرکشید.


ناشناس
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۰

درود بر احمدی نژاد دلاور


طبسی
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۰

بیرجندی ها لایق همچنین دولت پاک دستی.... که پاکدستیش بر همه محرز شده است هستند.


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب