سرویس: اخبار استان کد خبر: 57324 ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۷

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:

لزوم ارائه تولیدات درون استانی و کالاهای ایرانی در نمایشگاه های بهاره استان/برپایی نمایشگاه های بهاره در شهرستان های خراسان جنوبی با تشخیص فرمانداران صورت می گیرد

استاندار خراسان جنوبی با بیان این که باید کالاهای عرضه شده در نمایشگاه های بهاره استان، دارای مرغوبیت کافی باشند، گفت: باید کالاهایی که در این نمایشگاه ها عرضه می شود تولیدات داخل استانی و همچنین کالاهای ایرانی باشد.

لزوم ارائه تولیدات درون استانی و کالاهای ایرانی در نمایشگاه های بهاره استان/برپایی نمایشگاه های بهاره در شهرستان های خراسان جنوبی با تشخیص فرمانداران صورت می گیرد

به گزارش خبرنگار خاورستان، وجه اله خدمتگزاراستاندارخراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان، اظهار کرد: در سال جاری، برپايی نمايشگاه های عرضه مستقيم كالا در شهرستان های خراسان جنوبی با عنوان نمايشگاه بهاره، با تشخيص اعضای كميسيون تنظيم بازار و فرمانداران، در شهرستان ها تشکیل خواهد شد.

وی حمایت از حقوق مصرف کنندگان و همچنین تولید کنندگان را، در برپایی نمایشگاه های بهاره از جمله مسائلی دانست که نیازمند توجه فراوان است و تصریح کرد: کاسبان و افرادی كه جهت حضور در  نمايشگاه های مذکور اعلام آمادگی می کنند، باید دارای شرایط ویژه از جمله جواز کسب و...باشند.

استاندار خراسان جنوبی دارا بودن کیفیت و مرغوبیت لازم کالاهای ارائه شده در نمایشگاه های بهاره را، از ضروریات برشمرد و خاطرنشان کرد: کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه ها باید حتما دارای تفاوت قیمتی بین 10الی 15 درصدی نسبت به بازار باشند و مصرف کنندگان، پایین تر بودن قیمت اجناس مذکور را نسبت به کالاهای عرضه شده در بازار به خوبی لمس نمایند.

خدمتگزار حمایت از تولید کنندگان استانی را در این نمایشگاه ها، از مسائلی دانست که باید به آن توجه ویژه شود و یادآور شد: کالاها و اجناس ارائه شده در این نمایشگاه ها،باید از تولیدات استانی و داخلی باشد.

استاندار خراسان جنوبی ضمن تاکید ویژه بر نظارت بر كالاهای مصرفی در ايام باقی مانده سال جاری تا نوروز، متذکر شد: دستگاه های نظارتی از جمله دانشگاه علوم پزشکی، صنعت و معدن، فرمانداری و نیروی انتظامی بر كليه كالاها به ویژه كالاهايی كه با سلامت مردم، دارای ارتباط مستقیم هستند، نظارت كامل داشته باشند.

خدمتگزار افزود: هم استانی های عزیز نیز اگر در جایی مشاهده کردند که در هر زمینه تخلفاتی صورت پذیرفته از کنار آن به سادگی عبور نکرده و مراتب را به مراجع ذی ربط گزارش نمایند.

وی خواستار عرضه کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم با اولویت تولیدات داخلی و استانی در نمایشگاه های بهاره، شد و اذعان داشت: جلسات کمیسیون تنظیم بازار نیز باید به صورت مرتب و منظم برگزار گردد و دستگاه های مرتبط نیز شرح وظایف و چارچوب کاری خود را بایکدیگر هماهنگ نمایند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اينكه در انجام بازرسی ها از اصناف، حرمت و عزت افراد بايد مورد توجه جدی قرار گیرد، عنوان کرد: از سوی دستگاه های متولی، بازرسان بايد آموزش های لازم و کامل را بیاموزند تا در ارائه خدمت در اين زمينه ،كرامت و حرمت افراد به صورت جدی مورد توجه قرار گيرد.

خدمتگزار در ادامه صحبت هایش به فعاليت كسبه سيار در سطح شهر اشاره كرد و بیان کرد: باید دستگاه های ذی ربط در اسرع وقت در اين زمينه، نسبت به ساماندهی اين کاسبان اقدام نمایند تا ضمن جلو گيری از ارائه كالاها واجناس نامرغوب و بي كيفيت، جلوی سوء استفاده هاي بعدي گرفته شود.

انتهای پیام 101/

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب