سرویس: اجتماعی کد خبر: 58879 ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳

مشکل اصلی روستاها عدم اجرای قول های مسئولان است

احداث پل، پروژه ای که شروع نشده پایان یافت/ خیّرین آماده کمک کردن هستند، مسئولان قدم پیش گذارند

موقعیت روستای خلف بگونه ایست که اگر به آن توجه کافی صورت گیرد می تواند نقطه اتصال شهرستان درمیان به شهرستان زیرکوه و بخش زهان باشد.

 احداث پل، پروژه ای که شروع نشده پایان یافت/ خیّرین آماده کمک کردن هستند، مسئولان قدم پیش گذارند

به گزارش خبرنگار خاورستان، روستاها رگ های حیاتی شهرها هستند و اگر به آن ها توجه نشود مطمئنا مشکلاتشان دامن شهرها را خواهد گرفت پس چه بهتر که از همین الان به فکر باشیم.

 

عدم برطرف کردن مشکلات روستاها نیز خود باعث می شود تا فقط در ایام انتخابات، نامزدها قول هایی دهند که شاید بعدها فراموش گردد.

 

متن زیر توسط حامد جانی، یکی از اهالی روستای خلف ارسال شده است که مسئولان را نسبت به قول هایی که داده اند متذکر می شود.


روستای خلف یکی از روستاهای بخش درمیان خراسان جنوبی است.


روستا با مرکز شهرستان یعنی شهر اسدیه حدود ۴۰ کیلومتر فاصله دارد و فاصلهٔ آن با مرکز استان (بیرجند) حدود ۹۵ کیلومتراست.

 موقعیت جغرافیایی روستا بگونه ایست که اگر به آن توجه کافی صورت گیرد می تواند نقطه اتصال شهرستان درمیان به شهرستان زیرکوه و بخش زهان باشد.


تنها جاده مناسب مواصلاتی روستا از مسیر رودخانه روستا میگذرد که در فصل زمستان و آمدن برف و باران مشکلات روستا دو چندان میشود، بطوریکه با آمدن برف و باران راه ارتباطی ساکنین قطع میشود.


در همین رابطه یکی از خیرین عزیز روستا بنام حاج ابراهیم عناني با هزينه شخصی جاده ای بطول 11 کیلومتر در قسمت شمال غربی روستا تا دشت شيرگ - تخته جان احداث کرده اند.


چندسالی است که بحث احداث پل مطرح شده است، و حتي در خردادماه ۹۳ کار زیرسازی احداث پل شروع شد که بزودی این کار متوقف شد و از آن پس وعده های عملی نشده زیادی شنیده ایم.

 

حتی این روزها این امر موضوعی برای تبلیغات نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده است.

 


حاج ابراهیم عناني برای احداث پل و آسفالت جاده ۱۱ کیلومتری تا دشت شيرگ هم حاضر به پرداخت 20 میلیون تومان کمک شده اند، ولی همچنان این موضوع با سکوت مسولين شهرستانی همراه است.

 

عکس زیر مسیر رفت و آمد اهالیروستا با ماشین و وسایل نقلیه است که به محض بارندگی کاری بس دشوار است که بتوان از آن عبور کرد.

 

امیدوارم مسئولان استانی با دیدی باز روستاهای استان را ببینند و نسبت به قول هایی که می دهند نیز گام بردارند تا مشکلات روستا که گره در توجه دارد حل گردد.

 

 

انتهای پیام/6

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب