سرویس: سیاسی کد خبر: 92819 ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰

تحلیلی بر سخنان رئیس جمهور در یزد/ عصبانیت از مبارزه با فساد آقازاده ها و اقوام مسئولین

اگر قرار از بازخواست میلیارد دلاری باشد بد نیست علی الحساب آقای رئیس جمهور جواب 18 میلیارد دلار ارز جهانگیری و 18 میلیارد دلار ارز مداخله ای سال ۹۶ و خسارات روزانه ای که بر اقتصاد کشور به علت برجام بی فرجام وارد شده، بدهند.

تحلیلی بر سخنان رئیس جمهور در یزد/ عصبانیت از مبارزه با فساد آقازاده ها و اقوام مسئولین

به گزارش خاورستان، رضا فراهانی: آقای رئیس جمهور چنان در سخنرانی خود در یزد گریبان چاک داد که تاریخ برای مخاطبین و مردم مشتبه شد گویا سال نود و شش و روز آخر فرصت تبلیغات انتخابات است ؛دوباره در هیبت یک کاندید مدعی و با همان روش نخ نما شده با لحنی توام با عصبانیت که سعی در به چالش کشیدن و بمحاق بردن رقیب خود دارد اما واقعیت اینست که بیش از دو سال از آن زمان گذشته و ایشان در سراشیبی ایام زمامداری خود بسر می برد با دستانی خالی و کوهی از وعده های بی فرجام.


اما اتفاقی که یک حقیقت است اینست که ایشان بعد از هشت سال بدهکار به مردم است نه طلبکار و مخاطب صدها سوال که بدنبال دو قطبی سازی برای فرار از پاسخگویی به آنها می باشد.البته شاید برخی در تحلیل این ادبیات بگویند که انتخابات مجلس و قطعیت شکست سنگین حامیان دولت در آن رئیس جمهور را وادار به تسریع در اینگونه فضا سازی کرده است برای ایجاد شانس پیروزی کسانی که امید به فراموشی مردم دارند ولی چند سوال؛اینکه چرا دیگر از گلابی های برجام چیزی نمی گویند! چرا دیگر از دانستن زبان دنیا چیزی نمی گویند! چرا دیگر از اعتبار پاسپورت ایرانی چیزی نمی گویند!چرا دیگر از قرارداد بوئینگ و ایرباس نمی گویند!چرا دیگر از توتال کسی چیزی نمی گوید!چرا کسی از رنو چیزی نمی گوید!چرا کسی از سرازیر شدن و صف کشورهای اروپایی چیزی نمی گوید!چرا کسی از تضمین امضای جان کری چیزی نمی گوید و دها چرای دیگر !


اما چند نکته کلیدی که نمی بایست از نظر دور داشت اینکه تمام این مواردی که رئیس جمهور طلبکارانه فریاد می کشید سابقه ای حداقل ششساله دارند چرا الان که برادرشان در زندانند برادر معاونشان در بازداشتند دختر وزیر و رئیس ستاد انتخاباتشان در پای محاکمه معاون وزیر جهادشان در محضر قانون؛ رئیس سازمان خصوصی سازی و داماد وزیر و.... تشت رسواییشان از بام افتاده.


اگر قرار از بازخواست میلیارد دلاری باشد بد نیست علی الحساب جواب هجده میلیارد دلار ارز جهانگیری و هجده میلیارد دلار ارز مداخله ای سال ۹۶ و خسارات روزانه ای که بر اقتصاد کشور به علت برجام بی فرجام وارد شده داده شود.
النهایه اینکه بد نیست نگاهی به سرنوشت مسئولین دهه شصت جمهوری اسلامی برای عبرت از تاریخ انداخته شود.

 

انتهای پیام/ 66/


نظرات بازدیدکنندگان

ناشناس
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰

رئیس جمهور وقتی کم میاره سعی م یکنه اینجوری ذهن همه را از مسائل اقتصدی و اختلاس ها دور کنه و شیو همیشگی ایشون هم فرار رو به جلو و متهم کردن دولت قبلی است.


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب