سرویس: سیاسی کد خبر: 93546 ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹

آیتی:

اصلاح‌طلبان هنوز به جمع‌بندی نرسیدند/ در هیچ حوزه انتخابیه ثبت‌نام نکردم

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تا این لحظه اصلاح‌طلبان خراسان جنوبی هیچ موضع‌گیری نداشتند و از هیچ‌کاندیدایی اعلام حمایت نکردند.

اصلاح‌طلبان هنوز به جمع‌بندی نرسیدند/ در هیچ حوزه انتخابیه ثبت‌نام نکردم

به گزارش خبرنگار خاورستان، در اخبار مطرح شده بود حمید آیتی از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده است. چند روز پیش شنیده شد وی انصراف داده است. جهت بررسی موضوع با حمید آیتی گفت‌وگو گرفتیم.

حمید آیتی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خاورستان، گفت: من برای انتخابات مجلس از تهران و بیرجند ثبت‌نام نکردم که بخواهم انصراف دهم. این دوره توفیق نداشتم ثبت‌نام کنم.

وی در خصوص وضعیت اصلاح‌طلبان در خراسان جنوبی گفت: این دوره اوضاع پیچیده‌تر است و به نظر می‌رسد اشتیاق لازم به اندازه دوره‌های قبل در مردم وجود ندارد اما امیدواریم هرچه جلوتر می‌رویم این اشتیاق و رغبت ایجاد شود.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: ناکامی‌های دولت، وضعیت معیشت مردم، مسائل اقتصادی و آشفتگی‌هایی که در تعاملات بین‌المللی وجود دارد باعث شده در مقایسه با دوره‌های گذشته در شرایط سخت‌تری قرار بگیریم.

آیتی در خصوص اجماع اصلاح‌طلبان در خراسان جنوبی گفت: اگر تحت عنوان اصلاح‌طلبان موضعی قرار است اتخاذ شود، شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان این موضوع را اعلام خواهد کرد و این شورا رئیس و سخنگو دارد که اعلام می‌کند.

وی اظهار کرد: تا این لحظه اصلاح‌طلبان خراسان جنوبی هیچ موضع‌گیری نداشتند و از هیچ‌کاندیدایی اعلام حمایت نکردند.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: باید جلو برویم و ببینیم چه افرادی در جمع‌بندی و لیست نهایی که بعد از تأیید شورای نگهبان، نهایی می‌شود حضور دارند.

آیتی افزود: مؤلفه دیگر این است که در روزهای آخر از حوزه‌های دیگر آیا کسی خودش را به حوزه بیرجند منتقل خواهد کرد؟ چراکه شایعات زیادی وجود دارد که افرادی از حوزه‌های دیگر به حوزه بیرجند خواهند آمد.

وی اظهار کرد: باید منتظر لیست نهایی باشیم که اصلاح‌طلبان یک فرد از آن لیست را انتخاب و پشتیبانی خواهند کرد.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص شنیده‌هایی مبنی بر جمع‌بندی اصلاح‌طلبان خراسان جنوبی در حمایت از محمدرضا مجیدی گفت: صددرصد تکذیب می‌شود و اساسا همچین مطلبی نبوده و هیچ‌بخشی از اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار از آقای مجیدی حمایت نکردند.

آیتی افزود: سخنگوی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان خراسان جنوبی اطلاعیه داد و این مطلب را قویا تکذیب کرد.

وی اظهار کرد: آقای مجیدی به واسطه اعتقادات سیاسی که دارد و شما اگر جستجو کنید، اساسا با اصلاح‌طلبان کوچک‌ترین نقطه مشترکی ندارد بنابراین این‌که بخشی از اصلاح‌طلبان در آینده از وی حمایت کنند صددرصد منتفی است.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: من و سایر اصلاح‌طلبان استان با مجیدی نقطه مشترکی نداریم و قطعا حمایت از وی در برنامه ما نبوده و نخواهد بود.

آیتی افزود: البته در دوره گذشته بخشی از اصلاح‌طلب‌نماها از مجیدی حمایت کردند اما شما باید شاخص اصلاح‌طلبی را شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بدانید.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب