سرویس: اجتماعی کد خبر: 93782 ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

امام جمعه نهبندان:

حزن و اندوه سرداران سپاه از خانواده‌های جانباختگان بیشتر است

امام جمعه نهبندان گفت: آرزوی مرگ کردن سرداران رشید اسلام چون سردار سلامی و حاجی‌زاده، قلب‌ها را به اندوه واداشت و ما برای آنها آرزوی سلامتی و عاقبت بخیری داریم و می‌گوییم «مرگ بر دشمنان شما».

حزن و اندوه سرداران سپاه از خانواده‌های جانباختگان بیشتر است

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین عباس‌علی خزاعی، امام جمعه نهبندان در گفت‌وگو با حوزه، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، شهادت سردار سلیمانی و جانباختن تعدادی از هموطنان در کرمان و سانحه سقوط هواپیمای اوکراین، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران در این ۴۱ سال، سایه جنگ را از کشور برداشته و همیشه مدافعانی جان برکف بوده‌اند.

امام جمعه نهبندان بیان‌کرد: حادثه هواپیمای اوکراین به‌دلیل وجود فضای حساسِ جنگ در آن روز و احتمال حمله متقابل آمریکا و آماده‌باش سطح بالای نیروهای نظامی به صورت غیرعمد و براثر یک اشتباه رخ داد.

حجت‌الاسلام خزاعی افزود: فردی که موشک را به هواپیما شلیک کرد، تنها ۱۰ ثانیه فرصت داشت که تصمیم حساسی بگیرد و به‌دلیل اختلال در خطوط و عدم‌ارتباط، تصمیم بدِ شلیک را گرفته است.

وی اظهارکرد: در هواپیمای تهران- یاسوج خطای انسانی رخ داد و خلبان مقصر بوده است و نباید در آن شرایط جوی اجازه پرواز داده می‌شد.

امام جمعه نهبندان افزود: در قطار تبریز- مشهد هم متأسفانه تعدادی کشته شدند و حدود تعداد مسافران یک هواپیما در جاده‌های کشور روزانه تلفات داریم که خیلی به چشم نمی‌آید. این‌ها همه خطای انسانی و غیرعمدی است و باید مشکلات آن‌ها نیز برطرف شود.

حجت‌الاسلام خزاعی گفت: حوادث و جنایت‌های بی‌شماری در دنیا رخ داد که زمان بسیاری صرف شد تا این جنایت‌ها اعلام شود و بعد از اعلام با آن که برخی از آن‌ها عمدی نیز بود اما کسی پاسخ‌گو نبوده و این جنایت‌ها را برگردن نگرفته است اما می‌بینیم در حادثه هواپیمای اوکراین، فرمانده سپاه و فرمانده هواوفضای سپاه برای خود آرزوی مرگ می‌کنند و با تمام وجود، مسئولیت را برعهده گرفته و از مردم عذرخواهی کردند.

وی ضمن تأکید بر این‌که نمی‌خواستیم سردار حاجی‌زاده تا این حد و با آرزوی مرگ، معذرت‌خواهی کند، یادآورشد: وی یادگار دفاع مقدس و یک شهید زنده است؛ مرگ بر دشمنان او و آمریکای جنایت‌کار باشد.

امام جمعه نهبندان تأکیدکرد: در این عصر و زمان، می‌خواهیم ملت ایران متحد و منسجم بوده و تحت تأثیر استکبار جهانی قرار نگیرد.

حجت‌الاسلام خزاعی با تصریح این‌که ترامپ اعلام می‌کند "ما دوست ملت ایران هستیم"، اگر دوست ایران بودید چرا سردار ما را به شهادت رساندید؟ گفت: چرا باید سفیر انگلستان در تجمعی حضور فعال داشته باشد که دنبال اغتشاش و شعار علیه نظام بود.

وی بیان‌کرد: در این عصر و زمان ما خواهان اتحاد ملت بوده و این‌که تحت تأثیر تبلیغات و رسانه‌های غربی قرار نگیریم.

امام جمعه نهبندان اظهارکرد: ملت به پاس ۴۱ سال خدمت، ایثار و فداکاری از سپاه پاسداران به ویژه سرداران رشیدی چون سردار حاجی‌زاده که یادگار دفاع مقدس هستند هم دلجویی و هم حمایت کنند.

حجت‌الاسلام خزاعی ضمن تأکید بر این‌که قطعا حزن و اندوه سرداران سپاه پاسداران از خانواده‌های این حادثه بیشتر است، خاطرنشان‌کرد: درچنین شرایطی همه باید در کنار سپاه باشیم و به آن‌ها تسلیت بگوییم و ملت ایران قدردان زحمات آن‌ها باشد.

وی خاطرنشان‌کرد: وقتی یک مسئول بلندپایه مسئولیت یک خطای غیرسهوی را برای اولین‌بار می‌پذیرد، باید از او تجلیل و تکریم کرد و شهامت او را ستود.

حجت‌الاسلام خزاعی گفت: رسانه‌های معاند که اکنون دنبال ایجاد تفرقه در کشور هستند در رابطه ایرباس جمهوری اسلامی ایران در سال ۶۷ پاسخ بدهند چرا آمریکا در این زمینه پاسخ‌گو نیست؟

وی یادآورشد: آرزوی مرگ‌کردن سرداران رشید اسلام چون سردار سلامی وحاجی‌زاده، قلب‌ها را به اندوه واداشت و ما برای آن‌ها آرزوی سلامتی و عاقبت بخیری داریم و می‌گوییم «مرگ بر دشمنان شما»

انتهای پیام/4/ 66/


نظرات بازدیدکنندگان

عباس
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

انشالله به لطف خداو عنایت امام عصر عج واگاهی روح شهداءخصوصا سردار پاکیها شهید سرباز سلیمانی به زودی پشت صحنه این فتنه شناسایی وبه مردم معرفی خواهد شد وهمه خواهند دید که برنامه ریز اشوبهای دو سه روز اخی ،فتنه 88 ففتنه بنزینی همه زیر سر یک باند وحشی وخبیث خودفروخته داخلی و با حمایت امریکای مرتجع وروباه انگلیس بوده که لاشخوران سیاسی داخلی که تواین چندسال بیشترین منافع رو از کشوربردند وبیشترین خیانتها را درحق کشور کردندهم مثل همیشه خیانت کردند وانشالله رسوا شوند این بی صفتان پر رو


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب