سرویس: اجتماعی کد خبر: 93783 ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان جنوبی خبر داد

برفروبی بیش از ۵ هزار کیلومتر از راه های خراسان جنوبی

شهامت گفت: در پی بارش های سنگین برف در سه روز گذشته بیش از 5 هزار و 450 کیلومتر از راه های استان برفروبی شده است.

برفروبی بیش از ۵ هزار کیلومتر از راه های خراسان جنوبی

به گزارش خاورستان، جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: در پی بارش های سنگین  برف در سه روز گذشته بیش از 5 هزار و 450 کیلومتر از راه های استان برفروبی شده است.

 شهامت ادامه داد: جهت باز نگاه داشتن محور ها تاکنون ۷۸ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و ۱۶۰ نیروی راهداری با استفاده از حدود دو هزار و 51۶ تن شن و نمک نسبت به برف‌روبی مکرر پنج هزار و 450 کیلومتر-باند راه‌های استان اقدام کرده اند.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: طی سه روز اخیر نیروهای راهداری به 92 دستگاه خودرو گرفتار در برف و یخبندان جاده‌های استان امداد رسانی کرده اند و به 70 مسافر و سرنشین گرفتار نیز اسکان داده شده است.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده برف‌روبی در راه‌های فرعی و روستایی استان توسط تیم‌های راهداری از صبح دیروز با کمک دهیاران در شهرستان های مختلف انجام می گیرد با توجه به اینکه اولویت اول بازگشایی راههای اصلی و سپس فرعی و روستایی است تاکنون 198 محور روستایی بازگشایی و کلیه راهداران در قالب اکیپ های عملیاتی به صورت شبانه روزی در حال انجام عملیات برفروبی جهت بازگشایی محورهای روستایی مسدود هستند.

شهامت گفت: شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور، اپلیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز برای ارتباط مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است.

وی همچنین به رانندگان توصیه کرد: با توجه برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و ضمن همکاری با پلیس راه و تیم های راهداری، تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ، چراغ چشمک زن، جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفای حریق را همراه داشته باشند.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب