سرویس: اجتماعی کد خبر: 93786 ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی خبر داد

فعالیت 429 سازمان مردم نهاد در خراسان‌جنوبی

شریفی گفت: در خراسان جنوبی 492 سازمان مردم نهاد داریم که نشان دهنده رشد 39.5 درصدی نسبت به جمعیت است.

فعالیت 429 سازمان مردم نهاد در خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، مژگان شریفی معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی امروز در جلسه نقش رسانه در کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: امور اجتماعی و فرهنگی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی دارای سه هدف مهم توسعه اجتماعی، توسعه و ترویج مشارکت‌های اجتماعی و کنترل آسیب‌های اجتماعی است.

وی با بیان این‌که آموزش، مهمترین مسئله در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی است، افزود: توسعه کمی و کیفی تشکل‌های مردم نهاد از دیگر برنامه‌های ما در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری است.

معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: رضایت، اعتماد و مشارکت سه فاکتور مهم سازمان‌های مردم نهاد است.

شریفی عنوان کرد: توسعه شبکه سازی سازمان‌های مردم نهاد یکی دیگر از اهداف دفتر اجتماعی است که در حال پیگیری است.

وی اظهار کرد: توانمند سازی افراد، آموزش و پایداری در تاثیرگذاری ارتباط دولت با سمن از دیگر برنامه‌های مهم امور اجتماعی و فرهنگی است.

معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: در خراسان جنوبی 492 سازمان مردم نهاد داریم که نشان دهنده رشد 39.5 درصدی نسبت به جمعیت است.

شریفی بیان کرد: خراسان‌جنوبی در زمینه دارا بودن تعداد سمن‌های مردم نهاد در رتبه چهارم کشوری قرار دارد.

وی اظهار کرد: از429 سازمان مردم نهاد استان 221 سمن مجوز از استانداری و فرمانداری‌های شهرستان‌ها دریافت کرده‌اند.

معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: بیشترین تعداد سمن در شهرستان قاین و کمترین تعداد سمن را در شهرستان‌های نهبندان و طبس داریم.

شریفی افزود: نیروی انتظامی، بهزیستی، ورزش و جوانان و استانداری اجازه صدور مجوز برای راه‌اندازی سمن‌های مردم نهاد را دارند.

وی از رشد 40 درصدی سازمانهای مردم نهاد در استان خبر داد و افزود: تعداد سمن های مردم نهاد مردمی نیز 80 درصد رشد داشته است.

معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: میزان اعتماد و مشارکت مردم با سازمان‌های مردم نهاد در استان 83.1 درصد است در حالی‌که میانگین کشوری 73.89 درصد بوده و این نشان می‌دهد میزان اعتماد و مشارکت در خراسان‌جنوبی از میانگین کشوری بالاتر است.

شریفی از اختصاص اعتبارات خوبی برای سازمانهای مردم نهاد استان خبر داد و افزود: با اعتبارات در نظر گرفته شده جهت کاهش آسیب های اجتماعی اقدام شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب