سرویس: اجتماعی کد خبر: 93788 ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

مسئول مرکز فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی:

جای خالی نهاد متولی فضای مجازی در خراسان جنوبی/ خلأ محتوای انقلابی و بومی

رضایی با بیان اینکه نهاد متولی حوزه فضای مجازی در خراسان جنوبی تعیین نشده است، گفت: متاسفانه دچار خلأ محتوای ارزشی، انقلابی و بومی در فضای مجازی هستیم.

جای خالی نهاد متولی فضای مجازی در خراسان جنوبی/ خلأ محتوای انقلابی و بومی

به گزارش خاورستان، سجاد رضایی امروز (24 دی) در پنجمین ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بیرجند اظهار کرد: در استان خراسان جنوبی نهاد متولی حوزه فضای مجازی تعیین نشده است و این جایگاه مهم برای احصاء و تقویت فرصت ها، بررسی آسیب ها، هماهنگی دستگاههای اجرایی و ارائه راهبردها خالی مانده است.

مسئول مرکز فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی تاکید کرد: اکنون با از هم گسیختگی خاصی در حوزه فضای مجازی در دستگاه های اجرایی و برنامه ها مواجه هستیم.

رضایی با بیان اینکه باید شورای عالی فضای مجازی در استان تشکیل شود، گفت: بنابه فرمایش رهبر معظم انقلاب امروز فضای مجازی از فضای حقیقیِ زندگی ما چند برابر بزرگ‌تر شده است  و از ابعاد ویژه زندگی آحاد جامعه شده اما برای آن برنامه ریزی جدی نشده است.

وی با تاکید بر لزوم ارتقای سواد رسانه ای در حوزه فضای مجازی، ادامه داد: باید نوع استفاده از ابزار فضای مجازی در اختیار خانواده ها و جوانان قرار گیرد.

رئیس بسیج رسانه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید در حوزه فرهنگ سازی برای استفاده درست از فضای مجازی ورود پیدا کنیم، بیان کرد: متاسفانه دچار خلأ محتوای ارزشی و انقلابی و بومی در فضای مجازی هستیم و نیاز است در این زمینه تولید محتوا مناسب و بومی داشته باشیم.

رضایی افزود: باید در ظرفیت فعالان فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای انتشار تولید محتواهای بومی و ارزشی استفاده شود.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب