سرویس: اجتماعی کد خبر: 93859 ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی مطرح کرد

پذیرش شبانه روز 30 معتاد در مراکز سرپناه بهزیستی

عرب نژاد گفت: به طور میانگین هر شبانه روز 30 معتاد کارتن خواب در مراکز سرپناه شبانه پذیرش و به آنها خدمات داده می‌شود که این تعداد در فصل سرد سال رو به افزایش است.

پذیرش شبانه روز 30 معتاد در مراکز سرپناه بهزیستی

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی شب گذشته به صورت سرزده از مرکز سرپناه شبانه معتادان بی خانمان بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، افزود: به طور میانگین هر شبانه روز 30 معتاد کارتن خواب در مراکز سرپناه شبانه پذیرش و به آنها خدمات داده می‌شود که این تعداد در فصل سرد سال رو به افزایش است.  

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در شهر بیرجند یک مرکز سرپناه شبانه فقط برای مردان فعال است.

عرب نژاد عنوان کرد: این مرکز در فصل‌های دیگر نیز فعال است، اما استقبال معتادان کارتن خواب با توجه به سردی هوا در این روز‌ها بیشتر است.

وی با بیان این‌که تعداد زنان  بی سرپناه خیلی اندک است، گفت: در صورت نیاز در مرکز کنترل و کاهش آسیب  بهزیستی استان ساماندهی و نگهداری خواهند شد.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای پذیرش این افراد در این مراکز نیازی به معرفی نامه و مدارک نیست.

عرب نژاد تاکید کرد: این افراد بعد از ورود به مرکز حق استعمال مواد مخدر را ندارند و به آنان خدماتی برای کاهش آسیب همچون بسته‌های بهداشتی. شام، استحمام و صبحانه ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: ساعت پذیرش در این مراکز از ساعت 16 تا 8  صبح روز بعد است.

وی با اشاره به این‌که درسال جاری 850 میلیون ریال جهت حمایت از معتادان بی سرپناه به مرکز سرپناه شبانه از سوی بهزیستی مساعدت شده، گفت: از خیران و افرادی که از تمکن مالی بالایی برخوردارند دعوت می‌شود تا در موضوع درمان و کاهش آسیب اعتیاد یاریگر بهزیستی باشند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب