سرویس: اقتصادی کد خبر: 93862 ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی خبر داد

کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری خراسان جنوبی در پاییز ۹۸

عابدی گفت: نرخ بیکاری خراسان جنوبی در پاییز ۹۸ از ۸.۴ به ۵.۴ کاهش یافته است.

کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری خراسان جنوبی در پاییز ۹۸

به گزارش خبرنگار خاورستان، مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری بررسی عوامل موثر بر کاهش نرخ بیکاری استان در پاییز ۹۸ اظهار کرد: کاهش نرخ بیکاری و برنامه‌ریزی از مولفه‌های توسعه یافتگی است.

وی افزود:استاندار خراسان جنوبی ابتدای سال برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای استان تعریف کرده و خواستار اجرای به موقع برنامه‌ها شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: اقدامات انجام شده در استان که منجر به کاهش نرخ بیکاری از ۸.۴ به ۵.۴ شد شامل اقداماتی در بخش کشاورزی، صنایع، معادن، تجارت، حوزه گردشگری، عمرانی و اقدامات ایمیدرو در خراسان جنوبی بود.

عابدینی عنوان کرد: آغاز احداث راه آهن در خراسان جنوبی و ۱۰ هزار واحد مسکونی محرومان از جمله برنامه های عمرانی در زمینه ایجاد شغل و کاهش بیکاری در استان است.

وی اظهار کرد: تفاهم نامه ستاد اجرای فرمان امام خمینی (ره) با استانداری خراسان‌جنوبی در خصوص هاب پرورش شتر، اقدامات ایمیدرو در مورد کارخانه فولاد قاینات، تدوین سند محصولات استراتژیک استان و سایر موارد از جمله اقداماتی بوده که بر کاهش نرخ بیکاری در پاییز ۹۸ تاثیر گذاشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در استان و کسب رتبه برتر خراسان جنوبی در کاهش نرخ بیکاری با افزایش اعتبارات در بحث قنوات، احداث ۱۰۰ سازه  آبخیزداری، سیستم‌های نوین آبیاری، احداث گلخانه ها و شرکت شهرکهای کشاورزی نیز در ارتباط است.

عابدی خاطرنشان کرد: بنابر اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس در بهار سال جاری نسبت به زمستان سال گذشته برخی از استان ها در اولویت امنیت سرمایه‌گذاری بودند که خراسان جنوبی نیست یکی از این استان‌ها بود.

وی با بیان اینکه اقدامات زیادی در حوزه ایجاد شغل در استان انجام شده، افزود: تلاش‌ها باید بیش از این باشد و با برنامه‌ریزی درست و اجرای آن شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان باشیم.

انتهای پیام/ ۱۲۷

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب