سرویس: اقتصادی کد خبر: 93863 ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی:

اختصاص 89 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد شغل جدید در خراسان‌جنوبی/ 1487 نفر مشغول بکار شدند

قوسی گفت: در سال جاری تاکنون اعتباری که برای ایجاد شغل جدید پرداخت شده است 89 میلیارد تومان بوده که منجر به اشتغال زایی برای یک هزار و 487 نفر شده است.

اختصاص 89 میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد شغل جدید در خراسان‌جنوبی/ 1487 نفر مشغول بکار شدند

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا قوسی مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی امروز در نشست خبری بررسی عوامل موثر بر کاهش نرخ بیکاری استان در پاییز 98 اظهار کرد: در بخش کشاورزی هر ساله اعتباراتی در زمینه ایجاد شغل جدید و تثبیت شغل پایدار پرداخت می‌شود که نقش قابل توجه‌ای در کاهش نرخ بیکاری دارد.

وی افزود: در سال گذشته مجموع اعتباری که برای ایجاد شغل پرداخت شده 240 میلیارد تومان و منجر به ایجاد شغل برای 4 هزار و 580 نفر شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در سال جاری تاکنون اعتباری که برای ایجاد شغل جدید پرداخت شده است 89 میلیارد تومان بوده که منجر به اشتغال زایی برای یک هزار و 487 نفر شده است.

قوسی عنوان کرد: اعتباراتی که از سال گذشته از محل تملک و دارایی پرداخت شده حدود 74 میلیارد و 600 میلیون تومان بود که منجر به ایجاد شغل جدید برای 190 نفر و تثبیت اشتغال برای 7هزار و 900 نفر شده است.

وی اظهار کرد: در سال جاری تا کنون نیز از محل اعتبارات تملک و دارایی 67 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار پرداخت شده که باعث ایجاد شغل برای 589 نفر و تثبیت شغل برای 12 هزار و 114 نفر شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: همچنین اعتبارات پرداخت شده از محل صندوق حمایت توسعه بخش کشاورزی در سال جاری حدود 28 میلیارد و 600 میلیون تومان برای تامین نهاده‌های بخش کشاورزی بوده است.

قوسی بیان کرد: پرداخت تسهیلات کم بهره برای پرداخت خسارت‌ها، صدور مجوزهای فرآوری محصولات استراتژیک استان و تشکیل کارگروه نظارت بر اجرای طرح ها از جمله دلایل اشتغال زایی در بخش کشاورزی است.

وی افزود: با توجه به اینکه فصل پاییز موعد برداشت محصولاتی از جمله زعفران، انار، پنبه و زرشک در استان است در این زمینه نیز شاهد بکارگیری نیرو برای کار و ایجاد شغل در استان بودیم.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: خرید تضمینی و حمایتی محصولات کشاورزی استان توسط تعاونی‌ها نیز از دیگر دلایل برداشت به موقع و فروش محصولات کشاورزان بود که نقش قابل توجهی در بکار گیری نیرو کاری داشته است.

قوسی بیان کرد: هاب پرورش شتر که بسیاری از اقدامات آن انجام شده نیز از دیگر دلایل ایجاد شغل در استان است.

وی با اشاره به رشد دو برابری اعتبارات بخش قنوات و سه برابری اجرای سیستم های نوین آبیاری، گفت: اعتبارات بخش آب و خاک استان باعث تثبیت شغل برای 4 هزار و 311 نفر شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی عنوان کرد: بحث واردات دام به استان نیز از دیگر دلایل ایجاد شغل برای 10 هزار نفر در استان است که طی تفاهم نامه بنیاد برکت با استانداری خراسان جنوبی قرار است 8 هزار دام سنگین و 25 هزار دام سبک  وارد استان شود که تا کنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

قوسی خاطرنشان کرد: تعداد مجوزهای صادر شده صنایع تبدیلی از ابتدای سال تا کنون 161 و برای گلخانه 173 مورد اعلام شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب