سرویس: اقتصادی کد خبر: 93864 ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی:

برای احداث 10 هزار مسکن محرومان خراسان جنوبی 900 میلیارد تومان هزینه می‌شود

آسمانی مقدم گفت: برای ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان در استان حدود 900 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است.

برای احداث 10 هزار مسکن محرومان خراسان جنوبی 900 میلیارد تومان هزینه می‌شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اصغر آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی امروز در نشست خبری بررسی عوامل موثر بر کاهش نرخ بیکاری استان در پاییز 98 به ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان در استان اشاره کرد و افزود: این مسئله نیز باعث ایجاد شغل و کاهش نرخ بیکاری در استان شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان در استان حدود 900 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته  که 300 میلیارد تومان پول نقد، 400 میلیارد تومان تسهیلات با بازپرداخت 15 ساله و 200 میلیارد تومان آورده مردم بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر در 650 روستای استان کار ساخت و ساز در دست انجام است و تا کنون دو هزار واحد آماده و تحویل مردم شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال نیز تعداد دیگری از واحدها افتتاح شود.

آسمانی مقدم گفت: قبل از این طرح بنیاد مسکن سالانه دو هزار مسکن برای مردم احداث می‌کرد که گاهی تا سه سال این تعداد به طول می‌انجامید اما اینکه طی یکسال 10 هزار واحد ساخته شود در استان برای اولین باز اتفاق افتاد و تاثیر قابل توجهی که کاهش نرخ بیکاری در استان داشت.

وی ابا بیان این‌که در برخی از شهرستان‌ها مردم نیز از کمبود نیروی کار و مصالح برای پیشرفت به موقع پروژه‌های مسکن گلایه مند هستند، افزود: در حال حاضر بیکاری مشهود در استان وجود ندارد و این رقم 5.4  به‌دلیل  نداشتن میز و صندلی است وگرنه در هیچ نقطه استان بیکار نداریم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: به ازای ساخت مسکن محرومان در استان 130 کد رشته فعال شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب