سرویس: اقتصادی کد خبر: 93865 ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی:

500 میلیون تومان تسهیلات به بخش صنایع دستی خراسان جنوبی پرداخت شد

رمضانی گفت: از ابتدای سال تاکنون 500 میلیون تومان از محل کمک‌های فنی اعتباری به بخش صنایع دستی تسهیلات پرداخت شده است.

500 میلیون تومان تسهیلات به بخش صنایع دستی خراسان جنوبی پرداخت شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی امروز در نشست خبری بررسی عوامل موثر بر کاهش نرخ بیکاری استان در پاییز 98 گفت: در حوزه گرشگری و صنایع دستی در استان شاهد ایجاد اشتغال بسیار خوبی هستیم.

وی با بیان این‌که برخی از پروژه‌های مرمتی میراث امانی است، افزود: از ابتدای سال تا کنون 180 نفر در بحث مرمت آثار تاریخی همکاری داشته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان کرد: افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان از 52 به 70 مورد نیز در ایجاد شغل و به تبع آن کاهش نرخ بیکاری در استان تاثیر گذار بوده است.

رمضانی اظهار کرد: اشتغال ایجاد شده در بخش گردشگری پایدار است و در حوزه صنایع دستی نیز با وجود رشته‌های انفرادی، کارگاهی و پشتیبان به متقاضیان تسهیلات ارائه شده که منجر به به ایجاد شغل در استان شده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون 70 مجوز مستقل به ارزش 700 میلیون تومان، 7 فقره تسهیلات مجوز پشتیبان به ارزش 300 میلیون تومان، چهار پروانه تولید کارگاهی به تعداد 40 شغل و 220 کارت شناسایی صنعتگر صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال تا کنون 500 میلیون تومان از محل کمک‌های فنی اعتباری به بخش صنایع دستی تسهیلات پرداخت شده است.

رمضانی اظهار کرد: در سال جاری 4.5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی، 3.5 میلیارد تومان کمک‌های فنی اعتباری، یک میلیارد و 700 میلیون تومان از طرف بانک سینا و 7 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان این‌که درصدی از تسهیلات سال گذشته منجر به راه‌اندازی 13 اقامتگاه بوم‌گردی شد، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 20 واحد دیگر به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان کرد: دهکده گردشگری چهارده و هتل پنج ستاره طبس نیز از دیگر طرح‌هایی است که منجر به ایجاد شغل در استان شده و خواهد شد.

رمضانی گفت: حضور گردشگران  و برپایی نمایشگاه صنایع دستی در پاییز امسال از دیگر دلایلی است که منجر به ایجاد شغل  و کاهش نرخ بیکاری در استان شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب