سرویس: اقتصادی کد خبر: 93867 ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی خبر داد

پرداخت بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار برای مشاغل خانگی

اشرفی گفت: 2 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات برای مشاغل خانگی پرداخت شد و برای 337 نفر شغل ایجاد شده است.

پرداخت بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار برای مشاغل خانگی

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی امروز در نشست خبری بررسی عوامل موثر بر کاهش نرخ بیکاری استان در پاییز 98 اظهار کرد: اجرای طرح مشاغل خانگی مهمترین اولویت کاری است.

وی افزود: در این راستا 2 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده که 195 مجوز مشاغل خانگی صادر و برای 337 نفر شغل ایجاد شده است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون یک هزار و 95 مجوز در حوزه های مختلف صادر شده است.

اشرفی با اشاره به اجرای طرح اشتغال پایدار روستائیان و عشایر عنوان کرد: در این راستا برای 6 هزار و 100 نفر در دو هزار و 484 بنگاه اقتصادی شغل ایجاد شده است.

وی در مورد اجرای طرح یارانه دستمزد، گفت: در این طرح که ابتدا در چهار شهرستان استان آغاز شد و حال در سراسر استان فراگیر شده است به ازای هر نیروی کار مبلغ 500 هزار تومان یارانه به کارفرمایی که ایجاد اشتغال کرده پرداخت می‌شود م این مساله باعث رشد 10 درصدی طرح‌ها در این زمینه شده است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون 373 نفر از طریق کاریابی‌ها بکار گرفته شدند.

اشرفی خاطرنشان کرد: طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در 9 استان کشور در حال انجام است که در 85 رشته شغلی برای 404 نفر تعریف شده است.

وی افزود: 737 نفر در استان از طریق طرح استاد شاگردی مشغول بکار شدند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: توسعه کمی و کیفی تعاونی ها در سطح استان بسیار مهم است که در این راستا تا کنون 52 تعاونی با فرصت شغلی یک هزار و 92 نفر از ابتدای سال راه‌اندازی شده است.

اشرفی از وجود حدود 80 هزار نفر بیمه شده اجباری در استان خبر داد و افزود: طی سه ماه گذشته 715 نفر بیمه روستائیان و عشایر شدند.

وی گفت: طی تفاهم نامه هایی که بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و صندوق کارآفرینی امید منعقد شده قرار است 10 میلیارد تومان اعتبار تزریق شود که تا کنون 6 میلیارد تومان جذب شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب