سرویس: سیاسی کد خبر: 93953 ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶

امام جمعه نهبندان در گفت‌وگو با خاورستان مطرح کرد

حضور میلیونی مردم عراق، رفراندوم اخراج آمریکایی‌ها از منطقه/ خون شهدای مقاومت خروج آمریکایی‌ها را تسریع کرد

حجت‌الاسلام خزاعی گفت: اقدام نابخردانه رئیس‌جمهور احمق و دلقک آمریکا باعث شد مجلس عراق تبدیل به مجلس انقلابی شود و خروج آمریکا را تصویب کند و حرکت مردم عراق تبدیل به رفراندوم شد و کار مجلس پشتوانه بزرگ مردمی پیدا کرد.

حضور میلیونی مردم عراق، رفراندوم اخراج آمریکایی‌ها از منطقه/ خون شهدای مقاومت خروج آمریکایی‌ها را تسریع کرد

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص تظاهرات میلیونی مردم عراق علیه آمریکای جنایتکار گفت: ملت عراق به این نتیجه رسیدند که آمریکایی‌ها در این سال‌ها به آن‌ها دروغ گفتند.

وی افزود: در این سال‌ها آمریکایی‌ها با ادعای کمک به مردم عراق و نابودی داعش وارد منطقه شدند اما به مردم عراق خیانت بزرگی کردند و مردم عراق را می‌کُشتند و ثروت آن‌ها را یغما می‌بردند تا این‌که ترامپ دست بکار شد و فرماندهان و مجاهدان مقاومت را شهید کرد.

امام جمعه نهبندان گفت: ملت عراق به این بصیرت رسیدند که حضور آمریکایی‌ها در کشور آن‌ها جز ضرر و ناامنی برای کشور عراق چیز دیگری به ارمغان نیاورده است لذا با این حضور میلیونی که تحلیل‌گران تأکید دارند در 100 سال اخیر بی‌سابقه است، به میدان آمدند و این یوم‌الله تاریخی را آفریدند که در واقع از نتیجه خون شهدای مقاومت است.

حجت‌الاسلام خزاعی با بیان این‌که در روایت هست که خداوند دشمنان ما را احمق آفریده است افزود: اگر آمریکا دست به این جنایت نمی‌زد معلوم نبود که خروج آمریکا از منطقه تسریع شود اما اقدام نابخردانه رئیس‌جمهور احمق و دلقک آمریکا باعث شد مجلس عراق تبدیل به مجلس انقلابی شود و خروج آمریکا را تصویب کند و حرکت مردم عراق تبدیل به رفراندوم شد و کار مجلس پشتوانه بزرگ مردمی پیدا کرد و اقدام مبارکی برای منطقه خواهد بود.

وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند حمله موشکی به پایگاه آمریکایی یک سیلی  بود و انتقام بزرگ خروج آمریکایی‌ها از منطقه است.

امام جمعه نهبندان گفت: با حضور میلیونی مردم عراق، آمریکایی‌ها چاره‌ای ندارند جزاین‌که از منطقه خارج شوند.

حجت‌الاسلام خزاعی تصریح کرد: سیاست‌های آمریکایی‌ها براین اساس است که دنبال منافع شخصی خودشان هستند و رئیس‌جمهور آمریکا توسط شرکت‌های سرمایه‌داری صهیونیستی انتخاب می‌شود که اهداف آن‌ها اقتصادی است به خصوص رئیس‌جمهور فعلی آمریکا که تاجر است و تمام سیاست‌هایش را براساس سودوزیان تجاری تنظیم می‌کند و می‌خواهد در هرجا حضور پیدا می‌کند فایده تجاری داشته باشد.

وی اظهار کرد: مردم عراق با گذشت زمان به این بصیرت و آگاهی رسیدند که نباید گول سیاست‌های آمریکا را بخورند و این خون ارزشمند شهدای مقاومت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس بود که برای منطقه برکات داشت و خروج آمریکایی‌ها را از منطقه تسریع کرد و بصیرت فراوانی به مردم داد.

امام جمعه نهبندان با بیان این‌که حرکت مردم عراق الگو گرفته از حرکت مردم ایران است گفت: شعارهایی که امام خمینی(ره) در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا دادند و فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و شیطان بزرگ است، امروز دقیقا کلمه شیطان اکبر توسط ملت عراق بکار برده می‌شود.

حجت‌الاسلام خزاعی افزود: آتش‌زدن و لگدمال کردن پرچم آمریکا توسط ملت عراق و بیان شعارهایی مانند آمریکا را زیرپا می‌گذاریم که در انقلاب اسلامی بیان می‌شد، نشان از الگوبودن ملت ایران در مبارزه با استکبارجهانی است.

وی تصریح کرد: خون شهیدان سلیمانی و ابومهدی‌المهندس، پیوند عمیق بین دو ملت ایران و عراق را مستحکم‌تر کرد.

امام جمعه نهبندان گفت: راهپیمایی روز جمعه مردم عراق هیچ تفاوتی با راهپیمایی‌های مردم ایران در میدان آزادی نداشت چراکه همه یک‌زبان شاهد فریاد مرگ بر آمریکا بودند و این بصیرت را ملت عراق از ملت ایران به خصوص شهید سلیمانی گرفتند.

انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب