سرویس: سوژه های مردمی کد خبر: 94038 ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲

با پیگیری‌های فراوان و همزمان با آغاز دهه‌فجر؛

کلنگ احداث بیمارستان شمال‌شهر بیرجند بر زمین زده شد/ درمانگاه تخصصی به بیمارستان اضافه می‌شود

کلنگ احداث بیمارستان شمال‌شهر بیرجند در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع بر زمین زده شد.

کلنگ احداث بیمارستان شمال‌شهر بیرجند بر زمین زده شد/ درمانگاه تخصصی به بیمارستان اضافه می‌شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، کلنگ احداث بیمارستان شمال‌شهر بیرجند در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع و زیربنای دو هزار و ۱۸۰ مترمربع صبح امروز با حضور مردم و مسئولان در محله مهرشهر بیرجند بر زمین زده شد.

این پروژه، خیّرساز است و پیش‌بینی شده تا سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.

این بیمارستان شامل بخش‌های اورژانس، زنان و زایمان، بستری درمانگاه و داروخانه است.

محمد دهقانی‌فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این مراسم اظهار کرد: با توجه به نبود بیمارستان در شمال‌شهر بیرجند و نیاز مردم به خدمات درمانی در منطقه مهرشهر، ساخت بیمارستان محلی در این منطقه احساس شد.

وی افزود: در سفر معاون درمان وزارت بهداشت به استان که سال گذشته صورت گرفت، موافقت ساخت بیمارستان محلی در مهرشهر گرفته شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: بهمن‌ماه سال گذشته نامه‌ای دریافت شد که ساخت بیمارستان در صورت داشتن خیّر در منطقه مهرشهر بلامانع است.

دهقانی گفت: با خیّر تفاهم شد و با پیگیری دستگاه‌های مربوطه زمین در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بیرجند قرار گرفت.

وی اظهار کرد: نقشه بیمارستان تهیه شده و به زودی کار ساخت آغاز خواهد شد.

اضافه‌شدن درمانگاه تخصصی به بیمارستان شمال‌شهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رایزنی شده که بعد از ساخت بیمارستان محلی در این منطقه یک درمانگاه تخصصی به این بیمارستان افزوده شود.

دهقانی افزود: امیدوارم با وجود خیّر، آماده‌بودن زمین و کلنگ‌زنی به زودی شاهد بهره‌برداری این پروژه و ارائه خدمات بیمارستانی به مردم این منطقه باشیم.

وزیر بهداشت به زودی به خراسان جنوبی سفر می‌کند

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: با توجه به نیازسنجی و دوقطبی‌شدن توسعه شمال و جنوب شهر، سند توسعه شمال‌شهر بیرجند در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: به دلیل تمرکز بیش از اندازه جمعیت در شمال‌شهر بیرجند تلاش می‌کنیم  جهت تکمیل زیرساخت و توسعه شمال‌شهر اقدام شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در این راستا نقشه راه تدوین شد که شاهد کاهش مشکلات منطقه شمال‌شهر از جمله مشکلات درمانی باشیم.

معتمدیان با بیان این‌که یکی دیگر از اواویت‌های ما تأمین فضای آموزشی در شمال‌شهر است افزود: با توجه به تخصیص اعتباراتی که در خصوص توسعه شمال‌شهر شاهد خواهیم بود، ان‌شاءالله شاهد کاهش مشکلات این منطقه باشیم.

وی اظهار کرد: با توجه به وجود خیّر ان‌شاءالله با آغاز بیمارستان بتوانیم از اعتبارات استانی و ملی به این پروژه کمک کنیم که زودتر به اتمام برسد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به رایزنی‌های انجام شده در راستای ساخت درمانگاه تخصصی در مجاورت بیمارستان محلی تلاش می‌کنیم با حضور وزیر بهداشت که به زودی به استان سفر خواهد کرد با استفاده از مابقی فضایی که کاربری درمانی دارد، شاهد ساخت درمانگاه باشیم.

در سال‌های گذشته با توجه به درخواست‌های مکرر مردم، پیگیری‌های فراوانی از سوی پایگاه خبری تحلیلی خاورستان و سایر رسانه‌ها و نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی جهت احداث بیمارستان در شمال‌شهر بیرجند انجام شد و امروز شاهد کلنگ‌زنی این پروژه بودیم.

انتهای پیام/127/ 11/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب