سرویس: سوژه های مردمی کد خبر: 94071 ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵

پیگیری سوژه مردمی؛

بلاتکلیفی مردم بین شهرداری و دستگاه‌های خدمات رسان/ شهردار بیرجند: مشکل از ناحیه شهرداری نیست

شهروند بیرجندی گفت: بعد از همراهی بنیاد مستعضعفان در واگذاری زمین های موسوی به خریداران، پروانه ساخت تهیه و ساخت واحد ها آغاز شد اما در ادامه با شهرداری و برخی دستگاه های دولتی و خدمات رسان به مشکل برخوردیم که خواستار رفع مشکلات را داریم.

بلاتکلیفی مردم بین شهرداری و دستگاه‌های خدمات رسان/ شهردار بیرجند: مشکل از ناحیه شهرداری نیست

به گزارش خبرنگار خاورستان، بعد از همراهی بنیاد مستعضعفان در واگذاری زمین های موسوی به خریداران، پروانه ساخت تهیه و ساخت واحد ها آغاز شده است اما  پس از پیشرفت قابل توجه کار متقاضیان با شهرداری و برخی دستگاه های دولتی و خدمات رسان به مشکل برخورده اند.

یکی از صاحب املاک اراضی موسوم به موسوی در گفت و گو با خاورستان، اظهار کرد: بعد از همراهی بنیاد مستعضعفان در واگذاری زمین های موسوی به خریداران، پروانه ساخت تهیه و ساخت واحد ها آغاز شده است اما  پس از پیشرفت قابل توجه کار متقاضیان با شهرداری و برخی دستگاه های دولتی و خدمات رسان به مشکل برخورده‌ایم.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۸۰ واحد آماده است و فقط نیاز به امتیاز آب، برق و گاز داریم که در این خصوص با شرکتهای خدمات رسان مشکل پیدا کردیم.

این شهروند بیان کرد: اداره آب جهت واگذاری امتیاز میگوید منتظر دستور استانداری است. شرکت برق میگوید باید شهرداری جدول گذاری کند که برقرسانی داشته باشیم.

وی ادامه داد: شهرداری دو سال قبل از هر متقاضی پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پول گرفته که کوچه ها را جهت جدول گذاری آماده کند اما در حال حاضر میگوید با توجه به ساخت و ساز در منطقه اگر جدول گذاری شود احتمال شکستن جداول وجود دارد.

این شهروند گفت: برای گازرسانی شرکت گاز به شهرداری گفته کار حفاری را انجام دهد و با توجه به اینکه مصوبه ای در مورد حفاری رایگان مسیرهای خاکی در استانداری گذرانده شده اما شهرداری قبول نمی‌کند کار حفاری رایگان را انجام دهد.

وی افزود: شهرداری برای حفاری میگوید شرکت گاز یا مردم منطقه باید هزینه حفاری را پرداخت کنند.

این شهروند گفت: امشب در این خصوص قرار است بعدازنماز مغرب در محل مسجد سیدالشهدا(ع) سجادشهر متقاضیان واحدها حاضر شوند و طبق دعوتی که از فرماندار و معاونین شده مشکل مردم بررسی و تعیین تکلیف شود.

در همین خصوص محمد علی جاوید شهردار بیرجند در پاسخ به سوال خاورستان مبنی بر مشکل مردم در نشست خبری امروز گفت: مشکل این تعداد از شهروندان از ناحیه شهرداری نیست.

وی ادامه داد: شرکت گاز برای حفاری مشترکان این منطقه به شهرداری گفته کار حفاری را رایگان انجام دهد اما شهرداری زیر بار این مسئله نرفت. چراکه اقدامات انجام شده توسط شهرداری هزینه دارد و شهرداری نمیتواند رایگان برای متقاضیان حفاری کند.  

شهردار بیرجند بیان کرد: هزینه خدمات شهرداری از این گونه موارد تامین می‌شود.

بنابراین گزارش امید است این مشکل در جلسه امشب رفع شود.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب