سرویس: اجتماعی کد خبر: 94140 ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰

در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مطرح شد

درخواست اختصاص اعتبار جهت اجرای طرح‌های مبارزه با مواد مخدر/ رشد 26 درصدی کشفیات مواد مخدر در خراسان‌جنوبی

در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی ضمن بیان مشکلات اغلب اعضای کمیته مبارزه با مواد مخدر استان خواستار اختصاص اعتبار جهت رفع مشکلات بودند.

درخواست اختصاص اعتبار جهت اجرای طرح‌های مبارزه با مواد مخدر/ رشد 26 درصدی کشفیات مواد مخدر در خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبی اظهار کرد: از ابتدای امسال 43 تن انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 26 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: با همکاری بقیه دستگاه‌ها در استان بیش از 44 تن مواد مخدر کشف شده و همچنین در کشفیات ماده مخدر شیشه در استان شاهد افزایش قابل توجهی بودیم.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون 65 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان منهدم شده و یک هزار و 185 دستگاه خودرو از قاچاقچیان مواد مخدر توقیف شده است.

شجاع از دستگیری 5 هزار و 187 نفر در حوزه مواد مخدر خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 636 نفر خرده‌فروش مواد مخدر در خراسان‌ جنوبی دستگیر و به مقامات قضائی تحویل شدند.

وی خاطرنشان کرد: دو سوم مساحت استان در مناطق بیابانی و کویری است و در این شرایط در حوزه کویر خراسان جنوبی جهت رصد قاچاقچیان نیازمند استقرار پهباد مناسب هستیم چرا که بخش زیادی از انتقال مواد مخدر از طریق کویر انجام می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به این‌که بخشی از کشفیات مواد مخدر در پایگاه‌های ایست و بازرسی استان انجام می‌شود درخواست تجهیز و تقویت امکانات ایست و بازرسی های استان را داریم.

محمد دهقانی فیروز آبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و عضو کمیته ستاد مبارزه با مواد مخدر در این جلسه اظهار کرد: بیمه پایه معتادان تعیین تکلیف شود چراکه اگر فرد معتادی در بیمارستان بستری شود و در گوشه ای از پرونده اش له اعتیاد اشاره شود بیمارستان هزینه درمان را آزاد حساب کرده و هیچ بیمه ای این مسئله را قبول ندارد.

وی افزود: برای درمان دانش‌آموزان معتاد نیز اعتبارات ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی نیز اظهار کرد: در خراسان جنوبی 48 هزار و 813 دانش آموز تحت پوشش طرح یاری‌گران زندگی قرار دارند.

وی عنوان کرد: درخواست داریم اعتبار ویژه‌ای برای بحث پیشگیری از مواد مخدر در شهرستان در نظر گرفته شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: برخی از طرح‌ها برای اجرا نیاز به اعتبار دارد که درخواست می‌شود توجه ویژه ای به این مسئله صورت گیرد.

واقعی از ترک اعتیاد 89 دانش آموز در استان خبر داد و گفت: متاسفانه 8.5 درصد این تعداد بازگشت به اعتیاد داشته اند.

وی اظهار کرد: در سال جاری تا کنون 20 میلیون تومان اعتبار برای اجرای طرح های پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در مدارس استان توزیع شده است.

ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی دارای ظرفیت های زیادی در بحث تشکل های مردم نهاد است.

وی از فعالیت 76 سازمان مردم نهاد در استان خبر داد و گفت: مشارکت را به معنای واقعی میتوان از سازمانهای مردم نهاد انجام داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: امیدورایم با در نظر گرفتن اعتبارات مورد نیاز بتوانیم طرح های تاثیر گذاری در بحث مبارزه با مواد مخدر را اجرایی کنیم.

خوش خبر اظهار کرد: مقابله با مواد مخدر نیازمند مشارکت عمومی است و هر جایی که خیران و مردم پای کار باشند میتوان جهت مقابله با مواد مخدر فعالیت کرد.

وی به تقویت تجهیزات ایست و بازرسی های استان و در نظر گرفتن پهباد جهت رصد کویر تاکید کرد و گفت: قطعا با داشتن امکانات لازم میتوان بهتر در بحث مبارزه با مواد مخدر اقدام کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: وجود 14 هزارو 185 معتاد شناسایی شدن در خراسان جنوبی به دلیل استفاده سنتی از مواد مخدر و تجویز خانواده ها به عنوان دارو یکی از دلایلی است که شاهد این تعداد معتاد در استان هستیم.

خوش خبر با اشاره به اینکه فرد معتاد بیمار است نه مجرم، تصریح کرد: جهت معرفی افراد معتاد به مراکز درمانی باید از ظرفیت فعالیت‌های فرهنگی استفاده کرد.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب