سرویس: سیاسی کد خبر: 94184 ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی خبر داد

آغاز تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از فردا/ ۷۰ داوطلب در خراسان جنوبی رقابت می‌کنند

خوش خبر گفت: تعداد کاندیداهای مجلس شورای اسلامی خراسان جنوبی که اسامی آنها اعلام شده و قرار است به رقابت بپردازند ۷۰ نفر است.

آغاز تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از فردا/ ۷۰ داوطلب در خراسان جنوبی رقابت می‌کنند

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی و رئیس ستاد انتخابات استان بعد از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: تعداد کاندیداهای مجلس شورای اسلامی خراسان جنوبی که اسامی آنها اعلام شده و قرار است به رقابت بپردازند ۷۰ نفر است.

وی افزود: از این تعداد ۵ نفر زن و ۶۵ نفر آقا هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از این تعداد ۲۳ نفر در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف، ۲۰ نفر فردوس، طبس، سرایان و بشرویه، ۱۴ نفر نهبندان و سربیشه و ۱۳ نفر حوزه انتخابیه قاین و زیرکوه هستند.

خوش خبر عنوان کرد: زمان تبلیغات از فردا ۲۴ بهمن آغاز شده و تا ساعت ۸ صبح یک اسفند ادامه دارد.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی اظهار کرد: رعایت قانون انتخابات طبق قانون ماده ۶ که مصادیق تبلیغات در آن ذکر شده است بسیار مهم است. یک نسخه از قانون به نامزدهای انتخابات داده شده است‌.

وی با بیان اینکه نامزدها باید با تمکین قانون به دور از هر گونه هیجان با بستر سازی معقول رفتار کنند، گفت: خوشبختانه در دوره های قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی استقبال خوبی از انتخابات شده مردم با حضور ۷۲ و ۸۵ درصدی در دو دور قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کردند.

خوش خبر اظهار کرد: شرایط کشور ایجاب می‌کند دوستداران نظام جمهوری اسلامی در انتخابات مجلس شورای اسلامی باشکوه شرکت کنند و به کاندیدای مورد نظر خود رای دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: از سال ۱۳۸۴ که استان شدن خراسان جنوبی شکل گرفته است میزان حضور مردم استان در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ۸۵ درصد، نهمین دوره ۸۴.۵ درصد و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۷۲ درصد اعلام شده است.

وی بیان کرد: بر اساس آمار وزارت کشور در خراسان جنوبی ۵۶۴ هزار و ۹ نفر حق رای دارند که از این تعداد بیش از ۲۸۳ هزار نفر مرد و بیش از ۲۸۰ هزار نفر زن هستند.

خوش خبر عنوان کرد: امسال در استان ۳۳ هزار و ۴۲۷ رای اولی داریم که از این تعداد ۱۱۷ هزار و ۱۱۳ نفر پسر و ۱۱۶ هزار و ۳۱۴ نفر دختر هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: چهار کاندید از حوزه انتخابیه خراسان رضوی و شمالی به خراسان جنوبی در شهرستانهای فردوس و قاین تغییر حوزه دادند. همچنین یک نامزد از حوزه شهرستان بیرجند، درمیان و خوسف به نهبندان و سربیشه تغییر حوزه داده است.

وی با بیان این‌که از ابتدا ۱۶ نفر انصراف دادند، افزود: ۱۲ هزار نفر از خراسان جنوبی عوامل اجرایی انتخابات خواهند بود.

خوش خبر بیان کرد: در دوره قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی ۶۰۶ شعبه در استان داشتیم که امسال به ۶۷۷ شعبه افزایش پیدا کرده که ۳۴۱ شعبه ثابت و ۳۴۶ شعبه سیار است.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: مدت زمان رای گیری ۱۰ ساعت است که بنابر درخواست استاندار استان و موافقت وزیر کشور در صورت نیاز تمدید خواهد شد.

وی عنوان کرد: قانون شفافیت مالی و نظارت بر هزینه های تبلیغات کاندیدها به استانها ابلاغ شده و فرمانداری ها میتوانند هزینه های تبلیغات نامزدها را رصد کنند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب