سرویس: سیاسی کد خبر: 94227 ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

اصل خدمت به محرومین و مستضعفین حد و مرز ندارد

آیت الله عبادی با بیان اینکه شهرهای مرزی با توجه به اینکه معبر عبور داخلی ها و خارجی ها هستند، می توانند مایه ی آبرو باشند، گفت: اصل خدمت به محرومین و مستضعفین حد و مرز ندارد.

اصل خدمت به محرومین و مستضعفین حد و مرز ندارد

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، صبح امروز در دیدار با آقای سید صولت مرتضوی رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان کشور اظهار کرد: ما همواره یاد سردار سرافراز شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی وهمراهان ایشان را به عنوان اسوه و الگو در جامعه انقلابی بزرگ می شماریم.

وی افزود: ویژگی هایی که در اصل عدالت خواهی و روحیه ی انقلابی که داشته و دارید و همچنین توفیقاتی که در تجربه دوران مسئولیت خودتان و مدیریت صحیحی که داشته و دارید و در خراسان جنوبی نیز به خاطر مباشرت ویژه ای که با مردم استان دارید شرایط را برای پیشبرد اهداف آسان می کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: چهار شهرستان استان که جنبه ی مرزی دارند استحقاق ویژه دارند، لذا باید توجه داشت که مستضعفین آنجا با مستضعفین باقی شهرستان ها تفاوتی ندارند.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه موضوعی که در جهت خدمات ویژه، می خواهد به عنوان شهری در شهرهای مرزی داده شود یک موضوع قابل قبولی است، گفت: بارها به بنیادهای مستضعفان، برکت، کمیته امداد و باقی نهادها یادآور شده ایم که افراد، اشخاص، خانواده ها و محرومین چهار شهرستان مرزی را مدنظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه شهرهای مرزی با توجه به اینکه معبر عبور داخلی ها و خارجی ها هستند، می توانند مایه ی آبرو باشند، افزود: اصل خدمت به محرومین و مستضعفین حد و مرز ندارد.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه همه‌ی محرومین و مستضعفین شهرستان ها باید مورد توجه قرار گیرند، ادامه داد: برنامه ها باید برای تمامی مستضعفین استان که مشکل کار، شغل، معیشت و... دارند عادلانه و یکسان باشد.

آیت الله عبادی مطرح کرد: این موضوع که درآمدهای بنیاد مستضعفان در این استان نباید به خارج استان برود بسیار درست است.

وی ضمن اشاره به نقدهایی که به نیاد مستضعفان می شود، گفت: وقتی بنیاد مستضعفان قطعاتی را به فروش و مزایده می گذارد، خریدارها مشخص هستند که این خریدارها دارای املاک و زمین هستند و به صورت فنی و حرفه ای برای گرانتر شدن باقی زمین هایشان در سطح استان و شهرستان، نرخی بر روی آنها می گذارند، لذا این موضوع، گرانی به بار می آید و این نقد همواره بوده و هست و اینکه چقدر درست است اطلاعی نداریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: در برخی از مراجعات به صورت مکتوب داریم که رمز این گرانی را بی تفاوتی یک عده که باید بر قیمت ها نظارت کنند، عنوان کرده اند و بدتر از آن قیمت های زمین است که معمولا مشخص نیست بنگاه ها دست چه کسانی است و به چه دلیل قیمت ها را بالا می برند و کسی نیست که از آنها بپرسد، این موارد محصول ولنگاری ها است.

آیت الله عبادی ادامه داد: در مزایده ها بیشتر به جای افراد شرایط دار، افراد زمین و ملک دار شرکت می کنند و این نقدی است که همواره مطرح بوده است.

وی یادآور شد: از گذشته سوابقی داریم که برخی از مسئولین رده های بالا که به صورت مکتوب نیز اسنادی وجود دارد، با وعده و وعید و مسائل سیاسی بخشی از وعده هایی که می دانند انگشت اشاره آنها بیشتر بر روی املاک بنیاد مستضعفان بود.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: از نوع کار این افراد بیشتر بوی سیاست و بهره برداری غیر مستقیم از اقداماتشان بود که هم قبیح بود و هم نارضایتی هایی را ایجاد کرده و می کند و ما اکنون مطمئن هستیم که بنیاد مستضعفان یک حالت خالصی پیدا کرده است و با حضور جناب آقای فتاح و همچنین خود حضرتعالی کارها به دور از معاملات سیاسی انجام شود.

آیت الله عبادی گفت: اگر چنانچه کشور را بر اساس قانون عدالت اداره کنیم، افراد هم در منافع مشترکی که در اجرای قانون عدالت دارند تحمل می کنند و هم محرومیت هایی که عادلانه است را تحمل می کنند، اما وقتی اقدامات به امتیازدهی و معاملات سیاسی گره زده شود هیچ فردی قانع نمی شوند و نه آنهایی که امتیاز می گیرند قانع می شوند و نه آنهایی که امتیازدهی را می بینند و گلایه خواهند کرد، لذا اداره جامعه کار مشکلی می شود.

وی افزود: بی هزینه ترین مدیریت، مدیریتی است که بر اساس قانون و عدالت باشد، زیرا اگر سختی پیش آید همه تحمل می کنند و اگر رفاهی نیز پیش آید همه برخوردار می شوند، اما اگر چنانچه خارج از آن باشد نه آنی که امتیاز می گیرد سیر می شود و نه نفس آنی که می بیند امتیاز به دیگران داده می شود، قانع می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: ما در همه موارد خواستاریم که اگر می خواهند جامعه را اداره کنند، بر اساس قانون عدل و عدالت اداره کنند.

آیت الله عبادی در پایان گفت: امیدواریم که برنامه های شما با موفقیت انجام شود و در این مقطع خاص که دشمن از بیرون و برخی ها از درون برای مردم گاهی گره ایجاد می کنند، بتوانید گره ها را باز کنید زیرا هیچ عبادتی بالاتر از گره گشایی از کار مسلمین نیست.

انتهای پیام/

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب