سرویس: اجتماعی کد خبر: 94350 ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵

امام جمعه طبس مطرح کرد

کوتاهی دولت عامل عدم‌مشارکت حداکثری مردم در انتخابات/ پاداش حضور مردم رفع نگرانی آن‌ها از سوی دولت است

حجت الاسلام محمدی گفت: هر زمانی که دولت‌ها در انجام وظایف و خدمات خود کوتاهی کردند مردم نارضایتی خود را این‌گونه نشان دادند، دولت وضعیت اشتغال و معیشت مردم را رها و به بُعد سیاسی و آن هم در جنبه مذاکره توجه کرده است و بعضی از اعضای دولت چشم به خارج و بیگانگان دوخته‌اند تا مشکلات را حل کنند.

کوتاهی دولت عامل عدم‌مشارکت حداکثری مردم در انتخابات/ پاداش حضور مردم رفع نگرانی آن‌ها از سوی دولت است

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی امام جمعه طبس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: مردم کشور با همه مشکلات معیشتی که داشتند و مقام معظم رهبری نیز از مردم برای حضور در انتخابات دعوت کرده بودند و با همه شایعاتی که دشمنان ایجاد کرده بودند و ویروس کرونا که بیش از این‌که خطر داشته باشد شایعه آن را به راه انداختند و به نظر می‌آید که یک دسیسه‌ای پشت این قضیه باشد، با همه این مشکلات مردم در صحنه انتخابات حضور پیدا کردند.

وی با اشاره به این‌که مقام معظم رهبری فرمودند "مسئولان دچار خوش باوری نشوند که حضور مردم را به نفع خود مصادره کنند" افزود: مردم در عین حال که مشکلات معیشتی و اقتصادی داشتند در انتخابات حضور پیدا کردند و به همین مقدار که حضور پیدا کردند به نظر می‌رسد که مطلوب و پسندیده است در دنیا کمتر سراغ داریم که همچنین مشارکتی وجود داشته باشد.

امام جمعه طبس گفت: مردم در بعضی از نقاط کشور حضور کمرنگ‌تری داشتند که پیام‌هایی را برای مسئولان دارد، بخشی به خاطر شایعات ویروس کرونا بود و بخشی به خاطر کم‌کاری مسئولان و مشکلات بیکاری، معیشتی و اقتصادی است.

حجت‌الاسلام محمدی تصریح کرد: هر زمانی که دولت‌ها در انجام وظایف و خدمات خود کوتاهی کردند مردم نارضایتی خود را این‌گونه نشان دادند، دولت وضعیت اشتغال و معیشت مردم را رها و به بُعد سیاسی و آن هم در جنبه مذاکره توجه کرده است و بعضی از اعضای دولت چشم به خارج و بیگانگان دوخته‌اند تا مشکلات را حل کنند.

وی با اشاره به این‌که نگاه به خارج مشکلاتی را ایجاد کرده است، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند "کلید حل مشکلات در داخل کشور است" اما بعضی از مسئولان کشور توجه نداشتند و باعث شد گله‌مندی مردم را به همراه داشته باشد.

امام جمعه طبس گفت: امروز مقام معظم رهبری توجه مردم را به سوی تفکر انقلابی‌گری سوق داده‌اند و فرمودند "کار اگر به دست نیروهای انقلابی بیفتد مشکلات به حداقل می‌رسد" اگر دولت و مجلس انقلابی باشد قاعدتا افراد کار و تلاش مضاعف می‌کنند و مشکلات را واقع‌بینانه می‌بینند، دردها را در متن جامعه حس کردند و برای حل مشکلات اقدامات مناسب را انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام محمدی خاطرنشان کرد: مجلسی که در حال حاضر شکل گرفته مجلسی جوان و انقلابی است و زمینه را برای دولت انقلابی فراهم خواهد کرد و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند "مشکلات در سایه مجلس و دولت انقلابی به حداقل ممکن می‌رسد" امیدواریم این چنین وضعیتی برای کشور رقم بخورد.

وی با بیان این‌که امیدوارم دولت به مردم توجه داشته باشد، افزود: مردم علی‌رغم همه مشکلاتی که از نظر رفاهی و معیشتی دارند و در آستانه عید نوروز که نیازهای بیشتری دارند این خدمت را به نظام و انقلاب کردند و حضور و مشارکت در پای صندوق‌های رأی داشتند که خراسان جنوبی در رده دوم قرار داشت، مسئولان پاداش حضور مردم را با خدمت بهتر و بیشتر، کنترل بر بازار و مبارزه با فساد و گرانفروشی داشته باشند تا مردم در آستانه سال جدید دچار مشکلات بیشتر نشوند و نگرانی آن‌ها افزایش پیدا نکند.

انتهای پیام/132/ 14/ 4


نظرات بازدیدکنندگان

محمد
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶

ما که جز کوتاهی از دولت آقای روحانی ندیدیم. اصلا کسی هست که به این دولت اعتقادی داشته باشه؟


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب