سرویس: علمی و پزشکی کد خبر: 94629 ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸

مردم خوسف چشم‌انتظار ساخت بیمارستان؛

پیشرفت بیش از 50 درصدی ساختمان بیمارستان خوسف در 6 سال

درحالی که حدود 6 سال از آغاز ساخت بیمارستان خوسف می‌گذرد، این پروژه 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طبق پیش‌بینی مسئولان، مردم خوسف تا پایان سال 1399 شاهد اتمام ساختمان این بیمارستان خواهند بود.

پیشرفت بیش از 50 درصدی ساختمان بیمارستان خوسف در 6 سال

به گزارش خبرنگار خاورستان، موضوع ساخت و جانمایی بیمارستان 32 تختخوابی خوسف از سال 1389 مطرح شده و با پیگیری‌های صورت گرفته در سال 1392 با حضور سید محمدباقر عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف با در نظر گرفتن اعتبار 50 میلیارد ریالی در دو طبقه کلنگ‌زنی شده است.

کار ساخت بیمارستان 32 تختخوابی خوسف پس از گذشت مدت زمانی به دلیل نداشتن اعتبار تعطیل شد و حدود پنج سال پیشرفت قابل توجهی نداشت.

محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در نشست خبری که فروردین ماه سال 1398 برگزار شد از آغاز به کار ساخت مجدد این بیمارستان خبر داد و افزود: تکمیل بیمارستان خوسف به 14 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

حسین گلکاری مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خردادماه سال‌جاری در گفت‌وگویی اظهار کرد: امسال برای پروژه در حال ساخت بیمارستان خوسف هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت.

وی افزود: طی پنج سال (۹۰ تا ۹۵) تنها یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، سال ۹۶ به میزان یک میلیارد تومان اعتبار و سال 1397 سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون اوراق برای ادامه کار این پروژه به استان ابلاغ و بخشی از آن اختصاص یافته است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست خبری بهمن‌ماه درباره بیمارستان خوسف، گفت: بیمارستان خوسف ابتدای امر پیشرفت خوبی داشت اما به دلیل نداشتن منابع اعتباری مدت زمانی متوقف شد و در حال حاضر با توجه به ردیف اعتباری که برای آن تعریف شده در حال انجام است. امسال نیز 7 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 1399 به اتمام برسد.

جملیه احمدی مدیر بهداشت و درمان شهرستان خوسف در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان خوسف در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: در حال حاضر کار ساخت بیمارستان خوسف بدون هیچ مشکلی در حال انجام است و خوشبختانه مشکل اعتبار ندارد.

وی افزود: وضعیت پیشرفت فیزیکی بیمارستان خوسف حدود 50 درصد است.

مدیر بهداشت و درمان شهرستان خوسف بیان کرد: بر اساس قراردادی که از ابتدای ساخت بیمارستان منعقد شده پیش بینی شده ساختمان بیمارستان خوسف پایان سال 99 به بهره‌برداری برسد.

احمدی عنوان کرد: اعتبار فاز اول پروژه حدود دو میلیارد و 600 میلیون تومان به طور کامل تسویه شده است و در فاز دوم که با پیمانکار فعلی است در حال حاضر مشکل خاصی وجود نداشته و تمامی صورت وضعیت‌ها پرداخت شده است.

انتهای پیام/127/ 39/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب