سرویس: اخبار استان کد خبر: 94706 ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی خبر داد

نجات 134 نفر گرفتار در سیلاب توسط نیروهای امدادی/ 21 خانه مسکونی دچار آبگرفتگی شد

میرجلیلی گفت: تاکنون تیم‌های امدادی 134 نفر از افراد گرفتار در سیلاب را نجات دادند که از این تعداد 12 نفر گرفتار در سیلاب از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

نجات 134 نفر گرفتار در سیلاب توسط نیروهای امدادی/ 21 خانه مسکونی دچار آبگرفتگی شد

سید ابوالحسن میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: پیرو اخطاریه و هشدارهای هواشناسی طی 24 ساعت گذشته شاهد بارندگی‌های گسترده‌ای در خراسان‌جنوبی بودیم.

وی افزود: 93 تیم امدادی تا صبح روز چهارشنبه در استان در حالت آماده باش هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با بیان این‌که تاکنون تیم‌های امدادی 134 نفر از افراد گرفتار در سیلاب را نجات دادند، اظهار کرد: از این تعداد 12 نفر گرفتار در سیلاب از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

میرجلیلی عنوان کرد: خوشبختانه سیلاب به وجود آمده در استان خسارت جانی در پی نداشته است.

وی از آبگرفتگی 21 واحد مسکونی در استان خبر داد و گفت: با همکاری نیروهای امدادی و هلال احمر به این خانواده‌ها امدادرسانی شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: برق 11 روستای استان در پی بارندگی دچار قطعی کوتاه مدت شد که توسط نیروهای شرکت برق مشکل برطرف و برق متصل شد.

میرجلیلی عنوان کرد: علاوه بر بارش شدید باران و وقوع رواناب در شهرستان‌های درمیان و زیرکوه شاهد بارش تگرگ بودیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که بارندگی‌های فصل بهار در استان ماهیت رگباری دارد از هم استانی‌ها درخواست می‌شود اخطاریه‌ها و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران را جدی بگیرند و در حریم و بستر رودخانه‌ها نباشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: از هم استانی‌ها درخواست می‌شود تا نیمه فروردین ماه از مسافرت خودداری کنند.

میرجلیلی با اشاره به کاهش محسوس دما طی روزهای آینده، تاکید کرد: کشاورزان، دامداران، روستائیان و عشایر نسبت به ایمن سازی فضاهای مورد استفاده اقدام کنند که شاهد کاهش خسارات باشیم.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب