سرویس: اجتماعی کد خبر: 94712 ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی:

کلیه محور های اصلی و شریانی خراسان جنوبی باز است

جلال زاده گفت: در پی بارش های سنگین باران و انسداد موقت برخی محورها، کلیه مسیرهای اصلی و شریانی استان در کمترین زمان ممکن بازگشایی شد.

کلیه محور های اصلی و شریانی خراسان جنوبی باز است

به گزارش خبرنگار خاورستان، اسداله جلال زاده مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: در پی بارش های سنگین باران و در برخی گردنه ها بارش برف در شبانه روز گذشته و کاهش دید افقی با کندی تردد و انسداد موقت در برخی محورها مواجه شده بود که با همکاری مشترک اداره کل راهداری و حمل و  نقل جاده ای استان ، پلیس راه و گروه های امدادی، کلیه مسیرهای اصلی و شریانی استان  در کمترین زمان ممکن بازگشایی شد.

وی افزود: محورهای طبس – تپه طاق، دیهوک- سه راهی راهداران ،سرایان- بیرجند و زیرکوه- شاهرخت شب گذشته به دلیل بارش شدید باران و سیلابی شدن مسیر، مسدود اعلام شده بود که با تلاش عوامل راهداری در ساعات اولیه  بازگشایی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: با فعالسازی قرارگاه مدیریت بحران راهداری استان تاکنون 89 دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و 148 نیروی راهداری به 56 دستگاه خودرو گرفتار امداد رسانی و با استفاده از حدود 50 تن شن و نمک نسبت به برف‌روبی،پاکسازی و بازگشائی راه‌های استان به تعداد 56 مقطع ریزش برداری و پاکسازی بویژه در راه های مسدود اقدام نموده اند.

جلال زاده گفت: شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور، اپلیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز برای ارتباط مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است.

وی همچنین به رانندگان توصیه کرد: ضمن توجه به مسائل بهداشتی و اجتناب از سفر های غیر ضرور  برنامه سفرهای ضروری خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و همکاری لازم را با پلیس راه و تیم های راهداری و گشت های ویژه کرونا و سایر گروه های امدادی به عمل آورند.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب