سرویس: اخبار استان کد خبر: 94716 ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵

کارشناس هواشناسی خراسان‎‌جنوبی خبر داد

وقوع یخبندان در مناطق سردسیر

لطفی گفت: با ادامه روند کاهشی دمای هوا وقوع یخبندان در مناطق سردسیر از جمله سربیشه طی صبح روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دور از انتظار نخواهد بود.

وقوع یخبندان در مناطق سردسیر

سمیه لطفی کارشناس هواشناسی خراسان‎‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: بیشترین میزان بارندگی طی 24 ساعت گذشته به عباس آباد نیَم قائن و خرو با 40 میلی‌متر و جفت‌رود 37 میلی‌متر گزارش شده است.

وی افزود: با ادامه فعالیت سامانه بارشی ناپایداری های جوی به شکل وزش باد شدید و بارش باران با احتمال رعد و برق طی امروز و امشب پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند سبب وقوع روان‌آب به صورت محدود در برخی نقاط شمال شرق استان شود.

کارشناس هواشناسی خراسان‎‌جنوبی گفت: همچنین در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ، در ارتفاعات تشکیل مه و در نقاط سردسیر بارش برف در این مدت قابل پیش‌بینی است.

لطفی عنوان کرد: با ادامه روند کاهشی دمای هوا وقوع یخبندان در مناطق سردسیر از جمله سربیشه طی صبح روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دور از انتظار نخواهد بود.

وی بیان کرد: طی 24 ساعت گذشته سربیشه با دمای دو درجه سلسیوس بالای صفر و دهسلم نهبندان با دمای 26 درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی ادامه داد: کمینه و بیشینه دمای هوا در مرکز استان نیز بین سه و 17 درجه سلسیوس بالای صفر ثبت شده است.

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب