سرویس: اخبار استان کد خبر: 94727 ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی:

385 نفر گرفتار در سیلاب نجات پیدا کردند/ سیل به باغات و مزارع خراسان‌جنوبی خسارت وارد کرد

میرجلیلی گفت: در پی بارندگی و وقوع سیلاب در سطح استان خراسان‌جنوبی 385 نفر گرفتار در سیلاب نجات پیدا کردند.

385 نفر گرفتار در سیلاب نجات پیدا کردند/ سیل به باغات و مزارع خراسان‌جنوبی خسارت وارد کرد

سید ابوالحسن میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: طی 48 ساعت گذشته بر اثر بارندگی‌های گسترده در خراسان‌جنوبی میزان بارندگی در برخی از نقاط استان به 60 میلی‌متر رسید.

وی افزود: به دستور استاندار خراسان‌جنوبی از هفته گذشته تا صبح روز چهارشنبه 93 تیم امدادی در استان در حالت آماده‌باش هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: در پی بارندگی و وقوع سیلاب در سطح استان تاکنون تیم‌های امدادی 385 نفر گرفتار در سیلاب را نجات دادند که از این تعداد 26 نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

میرجلیلی با بیان این‌که هیچ گونه تلفات جانی ناشی از وقوع سیل در استان نداشتیم، عنوان کرد: 38 خودروی گرفتار در سیل توسط نیروهای امدادی رها سازی شدند.

وی خاطرنشان کرد: سیل به ایل راه‌های عشایری، باغات و مزارع کشاورزان، محل نگهداری دام‌ها و برخی از شریان‌های حیاتی استان خسارت وارد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: 23 اکیپ برآورد خسارت در حال جمع آوری خسارات ناشی از سیل در سطح استان هستند.

میرجلیلی بیان کرد: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید و سنگین از ابتدای هفته آینده در استان از تمامی هم ‌استانی‌ها درخواست می‌شود به اخطاریه‌ها و هشدارهای هواشناسی و مدیرت بحران توجه کنند.

وی اظهار کرد: از عشایر، کشاورزان، دامداران، گلخانه‌داران و مرغداران استان درخواست می‌شود نسبت به ایمن سازی فضا‌ها اقدام کنند تا شاهد کاهش خسارات ناشی از سیل باشیم.

انتهای پیام/127

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب