سرویس: اجتماعی کد خبر: 94734 ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی خبر داد

ذخیره سازی بیش از 23 میلیون متر مکعب رواناب در سازه های آبخیزداری خراسان جنوبی

نصرآبادی گفت: با کنترل بیش از 10 میلیون متر مکعب رواناب در سازه های آبخیزداری در بارندگی اوایل فروردین ماه، میزان استحصال رواناب از ابتدای سال آبی به بیش از 23 میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب در خراسان جنوبی رسید.

ذخیره سازی بیش از 23 میلیون متر مکعب رواناب در سازه های آبخیزداری خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار خاورستان، نصرآبادی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کنترل بیش از 10 میلیون متر مکعب رواناب در سازه های آبخیزداری در بارندگی اوایل فروردین ماه، میزان استحصال رواناب از ابتدای سال آبی به بیش از 23 میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب در خراسان جنوبی رسید.

وی با اشاره به وجود یک هزار و 918 سازه ی آبخیزداری در استان گفت: بیشترین حجم ذخیره رواناب در بارندگی های فروردین ماه در شهرستان بشرویه 4 میلیون متر مکعب در 140 سازه بوده است که در مجموع سال آبی در این  شهرستان به 5 میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب رسید.

نصرآبادی وضعیت آبگیری سازه های آبخیزداری در بارندگیهای اخیر را به این شرح عنوان کرد: شهرستان طبس با استحصال یک میلیون و 500 و زیرکوه با یک میلیون متر مکعب را جزو شهرستان های دوم و سوم در حجم استحصال بارندگی های اخیر است.

وی با اشاره به تعداد سازه های شهرستان طبس گفت: این شهرستان  162 و شهرستان زیرکوه 88 سازه دارد،که تعداد زیادی از آنها به کمک اعتبارات صندوق توسعه به بهره برداری رسیده است.

نصرآبادی ادامه داد: بارندگی های فروردین ماه امسال همچنین باعث شد 750 هزار متر مکعب رواناب در 331 سازه ی شهرستان بیرجند ذخیره شود.

وی درباره حجم ذخیره رواناب در دیگر شهرستان های استان اعلام کرد: در فردوس با 184 سازه 924 هزار متر مکعب،سرایان با 230 سازه 520 هزار متر مکعب ،سربیشه با 218 سازه 150 هزار متر مکعب و درمیان با 137 سازه 250 هزار متر مکعب رواناب ذخیره شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی میزان استحصال در شهرستان قاین، نهبندان و خوسف را نیز به ترتیب 250 ،800  و 620 هزار متر مکعب اعلام کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون در قاین 65 سازه، نهبندان 380 سازه و خوسف 55 سازه در حال بهره برداری است.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب