سرویس: اجتماعی کد خبر: 94762 ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی مطرح کرد

به حداقل رساندن مراجعات حضوری بیمه شدگان برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا

اربابی گفت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، نرم‌افزار استحقاق سنجی برای خدمت دهی در موسسات سرپایی طرف قرارداد، اعم از پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک در سطح استان آماده سازی و آموزش داده خواهد شد.

به حداقل رساندن مراجعات حضوری بیمه شدگان برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا

به گزارش خاورستان، علی اربابی مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه اجرای استحقاق سنجی در موسسات تشخیصی و درمانی یکی از تکالیف قانونی سازمان بیمه سلامت است، گفت: با توجه به شرایط خاص اجتماعی ناشی از فراگیری بیماری کرونا و ضرورت به حداقل رساندن مراجعات حضوری بیمه شدگان، نرم‌افزار استحقاق سنجی برای خدمت دهی در موسسات سرپایی طرف قرارداد این اداره کل، اعم از پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک در سطح استان، آماده سازی و آموزش داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه در هفته اول فروردین ماه 99 فایل راهنمای موسسات سرپائی طرف قرارداد از ستاد سازمان دریافت خواهد شد، اظهار کرد: از آن تاریخ تا هفته آخر اردیبهشت ماه 99، این موسسات می توانند بصورت داوطلبانه نسبت به اعتبار سنجی تمامی دفترچه های بیمه مراجعین، اعم از معتبر یا فاقد اعتبار، در سامانه استحقاق سنجی اقدام کنند و پس از دریافت شناسه مربوطه آن را در برگه دفترچه بیمه درج کنند.

اربابی گفت: از ابتدای خرداد ماه 99 نیز کلیه مراکز سرپائی طرف قرارداد این اداره کل می توانند بصورت داوطلبانه برای تمامی بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت با دریافت شناسه از سامانه، خدمات مورد نیاز آنان را در دفترچه های معتبر یا فاقد اعتبار و یا سربرگ مطب شخصی خویش، تجویز کنند و شناسه دریافتی را در نسخه تجویزی درج کنند.

وی به برنامه سازمان بیمه سلامت برای توسعه و بسط خدمات الکترونیک به بیمه شدگان اشاره کرد وگفت: از ابتدای تیرماه 99 نیز استفاده از دفترچه های بیمه در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی قطع خواهد شد.

 مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی تصریح کرد: تجویزهای انجام گرفته برای بیمه شدگان از ابتدای تیرماه 99  صرفا در قالب نسخه نویسی الکترونیک و یا در سربرگ مطب پزشکان و با انجام استحقاق سنجی و دریافت شناسه از سامانه، پذیرفته خواهد شد.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب