سرویس: اخبار استان کد خبر: 94816 ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی مطرح کرد

محدودیت ورود مردم به تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و روستاهای هدف گردشگری در 13 فروردین

میرجعفریان گفت:مسدود سازی تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و محدودسازی ورود شهروندان به عرصه‌های ملی ، منابع طبیعی و روستاهای هدف گردشگری مهمترین برنامه‌های روز 12 و 13 فروردین است.

محدودیت ورود مردم به تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و روستاهای هدف گردشگری در 13 فروردین

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی درجلسه کمیته بهداشت محیط و حمل و نقل ذیل ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: این جلسه با هدف اعمال محدودیت جهت حضور مردم در تفرجگاه‌ها ، عرصه های ملی و طبیعت به ویژه در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین  برگزار شد.  

وی افزود: مسدود سازی تفرجگاه‌ها ، پارک‌ها و محدودسازی ورود شهروندان به عرصه های ملی ، منابع طبیعی و روستاهای هدف گردشگری مهمترین برنامه‌های روز 12 و 13 فروردین است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به اهداف طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، بیان کرد: طرح مذکور باهدف  محدودسازی حضور شهروندان در اماکن عمومی ، پارک‌ها ، تفرجگاه‌ها همچنین تعطیلی اصناف در حال اجرا شدن است و در این چند روز برنامه‌های محدود کننده به طور جدی عملیاتی و نتایج مثبتی حاصل شده است .

میرجعفریان با تاکید بر ضرورت ایجاد محدودیت‌های شدید و ممانعت از حضور مردم در ایام پایانی تعطیلات نوروزی در طبیعت به ویژه روزهای 12 و 13 فروردین، عنوان کرد: در راستای اهداف طرح فاصله‌گذاری اجتماعی دستگاه‌های مسئول و مرتبط از جمله منابع طبیعی و آبخیزداری، میراث فرهنگی و گردشگری، محیط زیست استان با همکاری شهرداران، دهیاران و پایگاه‌های مقاومت بسیج، سپاه و نیروهای انتظامی اقدامات لازم جهت ممانعت از مراجعه مردم به تفرجگاه‌ها، پارک‌های کوهستانی، روستاهای هدف گردشگری، عرصه‌های ملی و طبیعی جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را به عمل آورند.

در این جلسه مقرر شد اطلاع رسانی ممنوعیت حضور مردم استان در پارک‌ها ،دامن طبیعت و تفرجگاه‌ها از طریق صدا و سیمای مرکز استان هم چنین  استفاده از ظرفیت دهیاران و پایگاه‌های مقاومت بسیج در محدود سازی ورود شهروندان به روستاهای هدف گردشگری و کنترل ورودی تفرجگاه‌ها و پارک‌ها با محوریت شهرداران و با همکاری سپاه و نیروهای انتظامی انجام شود.

همچنین در این جلسه بر هماهنگی مدیران کل  دستگاه‌های مسئول مسدود سازی  تفرجگاه‌ها ، پارک‌ها و منابع طبیعی با فرمانداران شهرستان‌ها  تاکید شد.  

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب