سرویس: اجتماعی کد خبر: 94865 ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶

در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی خراسان جنوبی صورت گرفت:

تشکر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از همکاری زیبای مردم در جهت قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا

آیت الله عبادی گفت: از صبر و حوصله ی مردم نیز باید بسیار تشکر و قدردانی کرد که در جهت قطع زنجیره ی شیوع بیماری کرونا اینگونه زیبا همکاری کردند.

تشکر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از همکاری زیبای مردم در جهت قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا

به گزارش خبرنگار خاورستان آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی استان ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز سال جدید و اعیاد شعبانیه اظهار کرد: اولین مسئله ای که در هر جامعه ای در جهت الزام به تعهد به قوانین و مقررات مطرح است، فلسفه‌ی وجود نیروی انتظامی است.

وی افزود: در جامعه کسانی وجود دارند که بر اساس تعهدهای ایمانی خود ملتزم به انجام وظیفه می باشند و خودشان، پلیس خودشان هستند اما وقتی جامعه سنگین شد به این اعتماد نمی توان اکتفا کرد زیرا حقوق دیگران و کل جامعه مطرح است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: اولین چیزی که در شکل گیری یک جامعه سنگین احساس نیاز می شود وجود نیروی انتظامی با هر اسمی است.

آیت الله عبادی تصریح کرد: آنچه در شهرت تاریخ وجود دارد این است که مبتکر این نهاد حضرت امیر المومنین امام علی(علیه السلام) بوده اند که ابتدا از پنج نفر شروع کرده اند و با توجه به نام شرطة الخمیسی که بر آنها نهاده شده مشخص است که حضرت علی(علیه السلام) با آنها شرط و شروطی گذاشته اند که در اجرای قانون تسامح نشود و افرادی که احیانا قانون را زیر پا می گذارند و به آن التزام ندارند و تعهدشان کم است آنها را به قانون ملزم کنند.

وی با بیان اینکه هرچه جامعه سنگین تر شود احساس نیاز بیشتر و گستره آن نیز فراگیر می شود، ادامه داد: امروز مسئولیت نیروی انتظامی بسیار گسترده است و در کنار آن مسائل فوق العاده ای که پیش می آید، افراد بر اساس توان، ایمان و تعهدی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند، در انواع و اقسام مسائل غیر از وظایف قانونی خود نیز حلال مشکلات هستند.

امام جمعه بیرجند بیان داشت: پرسنل نیروی انتظامی باید به خود ببالند زیرا در یک سیستم خداپسندانه قرار گرفته اند که هم حفظ و رعایت احکام الهی و هم حل مشکلات مردم و یا پیشگیری از انواع مسائلی که در کمین جامعه است را بر دوش دارند.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه خداوند متعال را شاکر باشید که شما را در خدمت بندگانش به کار گرفته است، گفت: پلیس امین و توانمند جمهوری اسلامی ایران بیدار است و نمی خوابد تا مردم بتوانند استراحت کنند لذا شما مصداق بارز آیه ی وستخدمنی فی مرضاتک هستید و چه افتخاری برای انسان بهتر از اینکه برای رضای خدا کار کند.

وی در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سطح جهان ابراز داشت: امروز در مسئله بیماری کرونا، انگشت اتهام به سوی مستکبرین(آمریکا و اسرائیل) است که مشاهده می شود پای خودشان را هم گرفته است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: یکی از موارد بسیار حساس در مسئله بیماری کرونا، پیشگیری از سرایت جمعی آن است لذا همکاری همه جانبه ای را از ناحیه ی نهادهای مختلف طلب می کند، اما آن نهادی که نظارت میدانی و الزام در جهت التزام مقررات را به دوش می کشد، نیروی انتظامی است.

آیت الله عبادی خاطر نشان کرد: از صبر و حوصله ی مردم نیز باید بسیار تشکر و قدردانی کرد که در جهت قطع زنجیره ی شیوع بیماری کرونا اینگونه زیبا همکاری کردند.

وی در ادامه با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز گفت: شاید برخی ها نسبت به قوانین و مقررات بی توجهی داشته باشند اما جریمه باید حرف آخر باشد.

امام جمعه بیرجند تأکید کرد: هم رسانه ها باید تبلیغات بیشتری داشته باشند و هم در برخوردهای اولیه با افراد، باید حالت تذکر و نصیحت‌گونه انجام شود تا خودشان با اراده ی خودشان به خطایشان پی ببرند و ضمان اجرا به عهده ی خودشان باشد.

آیت الله عبادی تصریح کرد: در هر قشری افرادی هستند که یا مشکل اعصاب دارند و یا تحملشان کم است، لذا ممکن است در مقابل قانون و مقررات که منافع دیگران به آن گره خورده است سر سختی نشان دهد که حرف آخر با آنها جریمه است، اما اکثریت جامعه تعهد و التزام خود را در این مسئله ی بزرگ اجتماعی(بیماری کرونا) که حفظ جان مردم در میان است، نشان داده اند و متعهدانه گوش کرده و در خانه مانده اند.

وی گفت: اگرچه امروز در این مسئله انگشت اتهام به سمت مستکبرین جهان است اما از آنها هیچگونه جای تعجب نیست زیرا آن ها فتنه ایجاد می کنند و برای از بین بردن مردم، داعش، منافقین، بمب اتم، بمت هیدروژنی و بمب میکروبی می سازند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: به نظر می آید که ایجاد بیماری کرونا نیز کار خود مستکبرین باشد، اما طبق اخباری که گفته می شود، امروز خودشان بیش از دیگران به آن گرفتار شده اند.

آیت الله عبادی گفت: ان‌شاءالله مردم عزیز ما در این همکاری، همانطور که تاکنون نشان داده اند، تا پایان شریک خواهند بود تا به سلامت این بیماری کرونا را پشت سر بگذارند.

انتهای پیام/

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب