سرویس: اخبار استان کد خبر: 94869 ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی:

120 دستگاه خودرو گرفتار در سیل رها سازی شد

جلال‌زاده گفت: در پی بارش‌های سنگین باران و جاری شدن سیلاب، بارش برف در روزهای گذشته به 120 دستگاه خودرو  گرفتار کمک رسانی انجام گرفته است.

120 دستگاه خودرو گرفتار در سیل رها سازی شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، اسدالله جلال زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: در پی بارش‌های سنگین باران و جاری شدن سیلاب، بارش برف در گردنه‌های برف گیر فروردین ماه 99 در روزهای گذشته که با همکاری مشترک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، پلیس راه و گروه‌های امدادی، مسیرهای مواصلاتی استان که دچار انسداد موقت به علت آبگرفتگی شدند در کمترین زمان ممکن باز و ایمن شده و به 120 دستگاه خودرو  گرفتار  کمک رسانی انجام گرفته است. 

وی افزود: استفاده از  ظرفیت دستگاه ماشين آلات در اختیار، در پاكسازی و بازگشايی محورها و همچنین اعزام تيم‌های ارزيابی راهداری جهت بازديد از راه‌ها و پل‌های آسيب ديده  و 350 عدد علائم و تجهيزات ايمنی نصب شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان‌جنوبی با بیان این‌که طول راه‌های اصلی، فرعی و روستایی آسيب ديده 195 كيلومتر است، بیان کرد: با فعالسازی قرارگاه مدیریت بحران راهداری استان تاکنون 89 دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و 148 نیروی راهداری به 120دستگاه خودرو گرفتار امداد رسانی و با استفاده از حدود 50 تن شن و نمک نسبت به برف‌روبی،پاکسازی و بازگشائی راه‌های استان به تعداد 180 مقطع ریزش برداری و پاکسازی به ویژه در راه‌های مسدود اقدام کرده است.

جلال زاده تصریح کرد: شماره تلفن گویای ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور، اپلیکیشن مربوطه به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است.

وی ادامه داد: همچنین سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ نیز برای ارتباط مستقیم با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان فعال است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان‌جنوبی به رانندگان توصیه کرد: ضمن توجه به مسائل بهداشتی و اجتناب از سفرهای غیر ضرور  برنامه سفرهای ضروری خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و همکاری لازم را با پلیس راه و تیم های راهداری و گشت های ویژه کرونا و سایر گروه های امدادی به عمل آورند.

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب