سرویس: اخبار استان کد خبر: 94933 ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد

پیش‌بینی سرما و یخبندان برای خراسان‌جنوبی

لطفی گفت: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا و وقوع یخبندان کشاورزان تمهیدات لازم را جهت مقابله با سرمازدگی محصولات بیاندیشند.

پیش‌بینی سرما و یخبندان برای خراسان‌جنوبی

سمیه لطفی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: سامانه بارشی جدیدی که از اواخر وقت امشب وارد استان خواهد شد تا روز یکشنبه آتی به فعالیت خود در استان ادامه خواهد داد.

وی افزود: طی روز چهارشنبه جاری در اغلب مناطق به ویژه مناطق غرب و شمال غرب استان همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی ساعات وزش باد خیلی شدید و کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی با بیان این که در این مدت دمای هوا کاهش محسوسی خواهد داشت، گفت: وقوع سرما و یخبندان شبانه و سرمازدگی شکوفه ها به ویژه طی صبح پنجشنبه جاری در مناطق شرق استان شهرستان‌های حاجی آباد زیرکوه، قائن، درمیان و سربیشه و مناطق مرتفع سرایان و فردوس قابل پیش‌بینی است.

لطفی ادامه داد: تدابیر و تمهیدات لازم جهت مقابله و جلوگیری از سرمازدگی بهاره در مزارع و باغات، تخلیه آب سامانه های آبیاری تحت فشار و سم پاش‌ها، خودداری از عملیات هرس درختان، شخم و پاکنی باغات، ایجاد پوشش بر روی نهال های جوان و درختان آسیب پذیز و انجام تغذیه کمکی در کندوهای زنبور عسل توصیه می‌شود. 

وی عنوان کرد: احتمال وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر به صورت محدود و احتمال برخورد صاعقه در مناطق مرتفع نیز وجود دارد.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی بیان کرد: طی 24 ساعت گذشته سربیشه با کمینه دمای یک درجه سلسیوس بالای صفر سردترین و دهسلم نهبندان با بیشینه دمای 28 درجه سلسیوس بالای صفر گرمترین شهرهای استان بودند.

لطفی ادامه داد: تغییرات دمای هوا در مرکز استان نیز بین سه و 19 درجه سلسیوس بالای صفر ثبت شده است.

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب