سرویس: اقتصادی کد خبر: 94935 ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی:

نرخ بیکاری خراسان‌جنوبی در زمستان گذشته به 5.9 درصد رسید

عابدی گفت: نرخ بیکاری خراسان‌جنوبی در زمستان سال 97 حدود 8.4 بود که این عدد در زمستان سال گذشته به 5.9 رسیده است.

نرخ بیکاری خراسان‌جنوبی در زمستان گذشته به 5.9 درصد رسید

به گزارش خبرنگار خاورستان، مشیر الحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی و تحلیل شاخص نرخ بیکاری خراسان‌جنوبی طی سال 1398، اظهار کرد: خراسان‌جنوبی در زمستان سال گذشته حائز رتبه اول پایین ترین نرخ بیکاری در بین استان‌های کشور را به دست آورده است.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی که در ابتدای سال 98 صورت گرفت و بر حسب دستوری که استاندار خراسان‌جنوبی در تاریخ 5 فروردین سال گذشته به عنوان پیشران‌های اقتصادی برای دستگاه‌های اقتصادی که به صورت برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بود الحمدلله خراسان‌جنوبی در تابستان سال 98 رتبه بسیار خوبی به دست آورد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: در تابستان سال 97 نرخ بیکاری در خراسان‌جنوبی 9 بود که این عدد در تابستان 98 به 7.6 رسید.

عابدی عنوان کرد: در پاییز سال گذشته نیز با نرخ بیکاری5.4 خراسان جنوبی رتبه اول را در کشور به دست آورد.

وی اظهار کرد: نرخ بیکاری خراسان‌جنوبی در زمستان سال 97 حدود 8.4 بود که این عدد در زمستان سال گذشته به 5.9 رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: اعتبار ویژه ملی برای بسیاری از دستگاه های اجرایی استان طی سالهای 97 تا 98 منظور شده است که این در کاهش نرخ بیکاری استان تاثیر گذار بوده است.

عابدی افزود: در سال گذشته چندین شغل جدید ایجاد و چندین شغل تثبیت شده است که همه در کنار هم به کاهش نرخ بیکاری موثر بوده است.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم نرخ بیکاری در استان از عددی که در حال حاضر است کمتر شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: اقدامات انجام شده توسط برخی از دستگاه‌های اجرایی از جمله منابع طبیعی و آبخیزداری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل گاز، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت برق،جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و  صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی منجر به کاهش نرخ بیکاری در استان شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب