سرویس: اقتصادی کد خبر: 94938 ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی خبر داد

جذب بیش از 1600 نفر در بازار کار در سال گذشته

اشرفی گفت: در سال گذشته حدود یک هزار و 676 نفر از جویندگان کار جذب بازار کار شده‌اند.

جذب بیش از 1600 نفر در بازار کار در سال گذشته

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا اشرفی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی در جلسه بررسی و تحلیل شاخص نرخ بیکاری استان طی سال 1398، اظهار کرد: یکی از اقدامات اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی طرح یارانه دستمزد که در سه ماهه چهارم سال 98 قریب به 730 نفر شغل اولی که واجد شرایط بودند وارد بازار کار شدند.

وی با بیان این‌که تعداد بیمه شدگان در سال 1397، 77 هزار و 49 نفر بودند، افزود: تعداد بیمه شدگان تأمین اجتماعی بیش از 80 هزار و 648 نفر بودند که نسبت به سال ۹۷ سه هزار و 599 نفر افزایش داشته است.

 مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: همچنین در سال گذشته حدود یک هزار و ۲۳۲ نفر فرصت شغلی در حوزه تعاون ایجاد شد.

اشرفی گفت: با توجه به این‌که از ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبارات مشاغل خانگی 90 درصد و جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستاییان و عشایر به بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان  افزایش داشت این اعتبارات در کاهش نرخ بیکاری نقش مهمی داشته است.

وی با بیان این‌که یکی دیگر از اقدامات در حوزه تعاون کار و رفاه اجتماعی به کار گماری جویندگان کار در مراکز کاریابی است، عنوان کرد: در سال گذشته حدود یک هزار و 676 نفر از جویندگان کار جذب بازار کار شده‌اند.

انتهای پیام/ 135

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب