سرویس: اقتصادی کد خبر: 94941 ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان‌جنوبی:

میزان اشتغال شرکت برق خراسان‌جنوبی در سال گذشته 44 درصد افزایش یافت

دادگر گفت: شرکت برق خراسان‌جنوبی از نظر اعتبار در سال گذشته نسبت به سال 97 حدود 25 درصد و از نظر اشتغال حدود 44 درصد رشد را نشان می‌دهد.

میزان اشتغال شرکت برق خراسان‌جنوبی در سال گذشته 44 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی دادگر مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی و تحلیل شاخص نرخ بیکاری استان خراسان‌جنوبی در سال 1398، اظهار کرد: اعتبارت شرکت برق خراسان‌جنوبی از 5 محل جذب می‌شود که شامل منابع داخلی از محل فروش انشعابات، منابع استانی، اعتبارات قانون بودجه عوارض برق، منابعی که در قالب عملیات تعمیرات و نگهداری شبکه‌های برق و سایر منابع اعتباری می‌شود.

وی افزود: در سال گذشته مجموع اعتباراتی که هزینه شده به نسبت سال 97 حدود 25 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان‌جنوبی بیان کرد: حدود 114 میلیارد تومان اعتباراتی است که در 5 سرفصل در سال گذشته هزینه شده در صورتی که در سال 97 حدود 91 میلیارد تومان در این 5 مورد هزینه شده است.

دادگر عنوان کرد: در سال 97 برای منابع داخلی که از محل فروش انشعابات است حدود 19 میلیارد تومان اعتبار در سطح استان هزینه شده است که در سال 98 این رقم به 22 میلیارد و 100 میلیون تومان رسیده که تقریبا 13.5 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد: در منابع استانی در سال 97 برخی عتبارات خاص در قالب اعتبارات شاخص های اقتصادی داشتیم که در سال 98 این اعتبارات نبود و بنابراین در بحث تملک مقداری کاهش را نشان می‌دهد که از 11 میلیارد تومان عملکرد سال 97 در سال گذشته به حدود 7 میلیارد و 950 میلیون تومان رسیدیم که حدود 27 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان‌جنوبی گفت: در اعتبارات عوارض برق که از مرکز کشور وصول شده در سال 97 حدود 10 میلیارد تومان بود که این اعتبارات در سال گذشته به 12 میلیارد و 670 میلیون تومان رسید و حدود 26 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

دادگر عنوان کرد: برای مسکن محرومان هدف گذاری که ما کردیم این بود که تامین برق واحدهای مسکن مهر به گونه ای که همزمان با تحویل واحد به متقاضیان باشد در دستور کار قرار داشته باشیم که برای 6.5 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 40 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و 27 دستگاه پست با اعتباری بیش از 10 میلیارد تومان عمدتا در زمستان 98 انجام شد و از محل اعتبارات مرکز تامین شد.

وی افزود: در بحث سایر منابع سرمایه‌ای از 6 میلیارد و 400 میلیون تومان در سال 97 به 7 میلیارد و 260 میلیون تومان در سال گذشته رسیدیم که حدود 13 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان‌جنوبی با اشاره به بحث تعمیرات و نگهداری شبکه، عنوان کرد: در سطح استان حدود 19 هزار کیلومتر شبکه برق و 9 هزار و 700 شبکه پست برق در دست بهره‌برداری داریم که نگهداری و تعمیرات اینها  حجم وسیعی از اعتبارات و اشتغال را می‌طلبد که از همکاران خودمان و نیروهای شرکت‌های پیمانکاری استفاده شده است.

دادگر گفت: اعتباری که در این خصوص در سال 97 جذب شد 44 میلیارد تومان بود که در سال گذشته به 64 میلیارد تومان رسید و نشان دهنده 45 درصدی رشد اعتبار است.

عملکرد 114 میلیارد تومانی شرکت برق خراسان‌جنوبی در سال 98

وی بیان کرد: جمع عملکرد در سال 97 حدود 91 میلیارد تومان و در سال گذشته 114 میلیارد تومان بود که 25.2 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان‌جنوبی افزود: با توجه به برآوردی که به ازای هر نفر روز اشتغال صورت گرفته حدود 44 درصد ایجاد شغل در بخش شرکت برق را نشان می‌دهد.

رشد 44 درصدی میزان اشتغال شرکت برق در سال 98

دادگر تصریح کرد: می‌توان اعلام کرد که شرکت برق خراسان‌جنوبی از نظر اعتبار در سال گذشته نسبت به سال 97 حدود 25 درصد و از نظر اشتغال حدود 44 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد: علاوه بر اعتبارات مطرح شده  متقاضیان از محل نیروگاه‌های خورشیدی نیز سهم اشتغال خوبی ایجاد کردند.

تولید 919 کیلو وات برق در سال گذشته/ درآمدی بیش از 4 میلیارد تومانی 76 مشترک

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان‌جنوبی گفت: در سال گذشته 76 مشترک علاقه مند به احداث نیروگاه خورشیدی بودند که احداث شد و  919 کیلو وات ظرفیت نیروگاه های خورشیدی است که اجرا کردند و به شبکه متصل شد.

دادگر گفت: برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی که با کمک بخش خصوصی انجام شده اشتغال‌زایی خوبی ایجاد و تحرک اقتصادی در استان شکل گرفت.

وی بیان کرد: در سال گذشته فقط 4 میلیارد و 300 میلیون تومان درآمد پرداختی بهای خرید تضمینی بوده که به 76 مشترک به ازای برق تولیدی پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان‌جنوبی گفت: علاوه بر اینها نیروگاه 7 هزار مقیاسی سربیشه را سال گذشته داشتیم که اوایل سال آغاز و اواسط سال به حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید و حجم نیروی کار سنگینی در دوران ساخت به خود اختصاص داد و و بعد از افتتاح نیز منجر به ایجاد اشتغال شده است.

دادگر افزود: در بحث مجوزهای اشتغال نیز سال گذشته 13 نفر برای اشتغال پایدار از طریق آزمون جذب شدند و 18 نفر نیروهای شرکتی هستند که مشغول بکار هستند.

وی بیان کرد: برای احداث 10 هزار پنل خورشیدی شرکت برق اعلام آمادگی برای خرید تضمینی برق را دارد و با توجه به این‌که برنامه چندجانبه‌ای است ابتدا باید طیف مشمول شناسایی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان‌جنوبی بیان کرد: برای این کار باید 50 درصد تسهیلات بلاعوض و 50 درصد تسهیلات ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار گیرد که بتوانند برای احداث نیروگاه سرمایه‌گذار کنند.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب