سرویس: اقتصادی کد خبر: 94943 ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی:

اعتبارات حوزه بیابان در خراسان‌جنوبی 15 برابر افزایش یافت/ تثبیت 61 هزار شغل در سال 98

نصرآبادی گفت: در حوزه بیابان در سال 97 پنج میلیارد تومان اعتبار داشتیم که در سال 98 این رقم به 77.3 میلیارد تومان به بیش از 15 برابر افزایش پیدا کرده است.

اعتبارات حوزه بیابان در خراسان‌جنوبی 15 برابر افزایش یافت/ تثبیت 61 هزار شغل در سال 98

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا نصرآبادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی در جلسه بررسی و تحلیل شاخص نرخ بیکاری استان طی سال 1398، اظهارکرد: در حوزه جنگل در سال گذشته با ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار یک هزار و ۵۰۰ نفر روز شغل موقت ایجاد کردیم.

وی افزود: در بخش بیابان نیز ۲۵ میلیارد تومان اعتبار در سال 98 مرحله اول داشتیم که 54 هزار نفر تثبیت شغل و دو هزار نفر روز شغل موقت ایجاد شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در حوزه آبخیزداری در سال گذشته با ۲۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیصی که تمام قنوات حدود 80 روستا تحت پوشش بودند حدود 61 هزار نفر تثبیت شغل داشتیم که غالبا در بخش کشاورزی بودند و  برای هزار نفر افرادی که در حین اجرای عملیات به صورت نفر روز برای اجرای عملیات کمک کردند توانستیم شغل ایجاد کنیم.

نصرآبادی بیان کرد: در حوزه بیابان در سال 97، پنج میلیارد تومان اعتبار داشتیم که در سال 98 این رقم به 77. 3 میلیارد تومان به بیش از 15 برابر افزایش پیدا کرده است که این اعتبارات در دو بخش مدیریت منابع بیابانی و مالچ پاشی هزینه شد که هزینه این اعتبار تا تیرماه ادامه دارد.

وی عنوان کرد: در حوزه  آبخیزداری نیز اعتبارات از ۱۶ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۳۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب در سال ۹۸ رسید که بیش از دو برابر افزایش داشته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی ادامه داد: اعتبار 35 میلیارد تومان مصوب در سال 98 که 25 میلیارد آن به شکل خالص صرف اجرای عملیات در ۸۰ روستا هزینه شده و 116 منبع آبی که غالبا قنات بوده و ۵۱ هزار خانوار جمعیت روستایی را تحت پوشش قرار داده است.

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب