سرویس: اقتصادی کد خبر: 94944 ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی خبر داد

اجرای ۴۱۸ کیلومتر از باندهای دوم خراسان‌جنوبی در سال 98

داعی گفت: در سال گذشته ۴۱۸ کیلومتر از باندهای دوم استان اجرا شد که منجر به افزایش اشتغال در این حوزه شده است.

اجرای ۴۱۸ کیلومتر از باندهای دوم خراسان‌جنوبی در سال 98

به گزارش خبرنگار خاورستان، وحید داعی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست بررسی و تحلیل شاخص نرخ بیکاری استان در سال ۹۸، اظهار کرد: مجموع قراردادهای بخش راه روستایی، راه آهن و باند دوم استان در سال گذشته یک‌هزار میلیارد تومان بوده که سهم زیادی در ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم داشته است.

وی با بیان این‌که بخش راه و مسکن به عنوان دو پیشران اقتصادی می‌تواند در حوزه اقتصاد و اشتغال نقش آفرینی ویژه‌ای داشته باشد، افزود: پژوهش و آمارها نشان می‌دهد در بخش مسکن حدود ۲۳۰ شغل وابسته وجود دارد که اقدامات و برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی مختلف در زمستان ۹۸ منجر به پایین آمدن نرخ بیکاری استان شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با اشاره به طول بزرگراه‌های استان، بیان کرد: در سال ۹۷ طول بزرگراه‌های استان  که دو بانده بود ۴۹۰ کیلومتر معادل ۹ درصد راه‌های اصلی استان بوده که نسبت به شاخص‌های کشوری عقب بود اما در سال گذشته ایجاد حدود ۴۲۰ کیلومتر محور دوبانده در استان هدف‌گذاری شد.

داعی عنوان کرد: از این میزان تاکنون ۱۲۴ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده، مناقصه باند دوم ۱۹۴ کیلومتر انجام و عملیات اجرایی آن آغاز شده و مجوز مناقصه ۱۰۰ کیلومتر دریافت شده است.

وی با بیان این‌که در مجموع در سال گذشته ۴۱۸ کیلومتر از باندهای دوم استان اجرا شد که منجر به افزایش اشتغال در این حوزه شده است، اظهار کرد: ۸۴ درصد باندهای دوم موجود در استان به دلیل تخصیص اعتبارات ملی در سال ۹۸ تعیین تکلیف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ میزان تخصیص اعتبارات ملی حوزه راهسازی استان ۶۰ میلیارد تومان بود که  درسال گذشته به ۲۲۲ میلیارد یعنی حدود چهار برابر افزایش یافت و انقلاب اعتباری سال  گذشته در باندهای دوم جاده‌های استان رخ داد.

داعی با بیان این‌که در حوزه راه‌هایی روستایی در سال گذشته ۱۳۰ کیلومتر راه افتتاح شد، افزود: این میزان نسبت به سال97 نشان از رشد ۶۵ درصدی در حوزه راه‌هایی روستایی است.

وی با اشاره به ۱۵ مهرماه ۹۸ آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن شرق در محور خراسان‌جنوبی، گفت: ۲۵۰ نفر در این حوزه مشغول به کار هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: سال گذشته پرونده مسکن مهر در استان خراسان‌جنوبی بسته و طرح اقدام ملی آغاز شد.

داعی از افزایش سهم مسکن ملی خراسان‌جنوبی به 5 هزار و ۲۰۰ واحد خبر داد و افزود: در طرح مسکن ملی مرحله ثبت‌نام انجام و وارد مرحله ساخت شده‌ایم.

وی گفت: مجموعه بخش مسکن استان در سال ۹۸ فعال شد و تاکنون ۱۲ هزار و ۲۵۰ واحد تامین زمین انجام و ۶۰۰ هکتار از اراضی برای ساخت و ساز مسکن آماده‌سازی شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب