سرویس: اقتصادی کد خبر: 94945 ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی:

1200 شغل ثابت با اجرای سیتم‌های نوین آبیاری در خراسان‌جنوبی ایجاد شد

قوسی گفت: در سال گذشته تعداد سیستم‌های نوین آبیاری اجراا شده در خراسان‌جنوبی ۴۶۲ پروژه با مبلغ ۵۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده که منجر به اشتغال موقت برای سه هزار نفر و اشتغال ثابت برای یک‌هزار و ۲۰۰ نفر شده است.

1200 شغل ثابت با اجرای سیتم‌های نوین آبیاری در خراسان‌جنوبی ایجاد شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا قوسی مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز  در نشست بررسی و تحلیل شاخص‌های نرخ بیکاری سال ۹۸ استان اظهار کرد: دو نوع اعتبار برای حمایت‌های مالی از بهره برداران بخش کشاورزی داریم که شام اعتبارات تملک دارایی و اعتبارات بانکی می‌شود.

وی افزود: اعتبار مصوب سازمان جهاد کشاورزی در سال گذشته در حوزه اعتبارات تملک دارایی ۱۶۵ میلیارد تومان بود که نسبت به سال ۹۷ حدود ۴۶ درصد رشد داشته است.

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین اعتبارات تخصیصی سال گذشته نسبت به سال ۹۷ حدود ۷۰ درصد رشد داشته است.

قوسی عنوان کرد: بیشترین درصد رشد اعتبارات مربوط به پروژه‌های سیستم‌های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات و تکمیل مجتمع‌های دامداری و گلخانه‌ای بوده است.

وی اظهار کرد: در سال گذشته تعداد سیستم‌های نوین آبیاری اجرا شده در خراسان‌جنوبی ۴۶۲ پروژه با مبلغ ۵۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده که منجر به اشتغال موقت برای سه هزار نفر و اشتغال ثابت برای یک‌هزار و ۲۰۰ نفر شده است.

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین در سال گذشته ۲۵۶ پروژه مرمت و بازسازی قنوات داشتیم که منجر به اشتغال موقت برای یک‎هزار و ۲۲۷ نفر و اشتغال ثابت برای یک‌هزار و ۱۰۰ نفر شد.

قوسی از احداث و تکمیل ۱۸ پروژه مجتمع‌های تولیدی با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سال گذشته خبر داد و افزود: در این حوزه ۹۰ نفر اشتغال موقت و ۲۰۰ نفر اشتغال ثابت ایجاد شده است.

وی بیان کرد: مجموع پروژه‌های آب و خاک اجرا شده در سال گذشته ۸۴۳ پروژه به مبلغ ۱۰۹ میلیارد تومان بوده که ۲۱۸ میلیارد تومان تسهیلات برای دو هزار و ۵۰۰ طرح پرداخت شده و بیشترین پرداخت‌ها برای طرح‌های توسعه گلخانه‌ای بوده است.

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: از مجموع اعتبارات تملک و تسهیلات پرداختی در سال گذشته یک‌هزار و ۱۵۰ شغل دائم و 8 هزار و ۹۰۰ نفر تثبیت شغل ایجاد شده است.

قوسی اظهار کرد: برای احداث مجتمع باید ابتدا بستر و زیرساخت‌ها فراهم شود که  ۹تا‌کنون ۲۸ هکتار امکان سنجی در سطح شهرستان‌ها انجام و برای ۷۲۴ هکتار مجوز صادر شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب