سرویس: ورزشی کد خبر: 95077 ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان جنوبی:

باشگاه‌های ورزشی خصوصی خراسان ‌جنوبی نیازمند حمایت است

عزیزی گفت: با خیران بزرگ ورزشی استان خراسان جنوبی صحبت‌ شده تا کمک‌هایی بر اساس اولویت برای حمایت از باشگاه‌های ورزشی حصوصی داشته باشند.

باشگاه‌های ورزشی خصوصی خراسان ‌جنوبی نیازمند حمایت است

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست خبری زنده با خبرنگاران از طریق اینستاگرام، اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۲۱۶ باشگاه ورزشی بخش خصوصی مجوز فعالیت دارند که براساس مصوبات ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا از پنجم اسفندماه سال گذشته تعطیل شده و تا اطلاع ثانوی تعطیلی این باشگاه‌ها ادامه دارد.

وی افزود: اماکن ورزشی بخش خصوصی استان حدود یک هزار و ۱۲۴ باشگاه مستأجر هستند و به صورت قراردادی  فعالیت دارند که در ایام تعطیلی ملزم به پرداخت هزینه‌های استیجاری و جانبی هستند و با شرایط موجود و تعطیلی متحمل خسارت‌هایی  شده و خواهند شد  که نیاز به کمک و مساعدت مالی دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی بیان کرد: پویش جوانمردان با هدف حمایت از باشگاه‌های ورزشی خصوصی استان برگزار می‌شود  که در این راستا دعوت نامه‌هایی برای صاحبان باشگاه‌های ورزشی ارسال شده و از آنان درخواست می شود به دلیل تعطیلی باشگاه و رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی در قالب کمک مومنانه هزینه اجاره را باشگاه داران ببخشند یا تخفیف دهند.

عزیزی عنوان کرد: از ورزشکاران و هنرجویان ورزشی نیز درخواست می‌شود برای حمایت از باشگاه‌های ورزشی خصوصی، اقساط معوق خود را پرداخت یا پیش پرداخت داشته باشند تا باشگاه‌های ورزشی از این چالش تعطیلی به دلیل شیوع کرونا عبور کنند.

وی اظهار کرد: با خیران بزرگ ورزشی استان نیز صحبت‌هایی شده تا کمک‌هایی بر اساس اولویت برای حمایت از باشگاه‌های ورزشی داشته باشند.

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان جنوبی افزود: همچنین از برخی مدیران شعب بانک‌های استان درخواست شده در این شرایط، در حوزه مسئولیت اجتماعی خودهمکاری های لازم را داشته باشند و اکنون یک بسته ۱۵۰میلیون تومانی اعطای تسهیلات قرض الحسنه اختصاص داده‌ شده است.

عزیزی تصریح کرد: اگر مجموعه باشگاه‌های خصوصی استان، اتحادیه و صنف مشخصی داشته باشند می‌توانند بسیاری از مطالبات و برنامه‌ها راا از این طریق پیگیری کنند.

وی عنوان کرد: امسال موضوع اتحادیه باشگاه های ورزشی باجدیت از طریق وزارت ورزش و جوانان یا دستگاه های اجرایی مربوطه در استان پیگیری خواهد شد.

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان‌جنوبی گفت: در راستای کمک به مربیان و باشگاه داران در استان تا کنون به 52 مربی و باشگاه دار بسته کمک حمایتی و معیشتی به ارزش 200 تا 600 هزار تومان داده شده است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب