سرویس: سوژه های مردمی کد خبر: 95435 ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳

پیگیری سوژه مردمی؛

هدررفت آب شرب در سایه عدم هماهنگی دانشکده کشاورزی و بنیاد مستضعفان

طبق گفته اهالی، آب شیرین مورد استفاده مردم در حاشیه جاده روستای امیرآباد به دلیل عدم هماهنگی و همکاری دانشکده کشاورزی و بنیاد مستضعفان، هدر می‌رود و هیچ توجهی به آن نمی‌شود.

هدررفت آب شرب در سایه عدم هماهنگی دانشکده کشاورزی و بنیاد مستضعفان

به گزارش خبرنگار خاورستان،  قنات حاشیه جاده روستای امیرآباد از رشته کوه باقران بیرجند سرچشمه گرفته و با عبور از مسیر 7 کیلومتری، در حاشیه جاده مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

در سال‌های گذشته با توجه به فعالیت دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند در این محدوده و وجود اراضی متعلق به بنیاد مستضعفان و ساخت گلخانه در این مسیر، مشکلاتی برای عبور آب ایجاد شده است.

طبق گفته اهالی این منطقه، آب برای رسیدن به نقطه‌ای که مورد استفاده مردم است به وسیله لوله هدایت شده اما در سال‌های اخیر با توجه به فرسودگی لوله‌ها، شاهد هدرفت آب در مسیر هستند.

دانشکده کشاورزی برای رفع مقطعی مشکل، لوله خریداری کرده و قسمتی از لوله‌های مسیر تعویض شده است اما با توجه به عدم مطابقت داشتن اندازه لوله‌های قدیم و جدید در نقطه اتصال لوله‌ها هدرفت آب وجود دارد.

از طرف دیگر با توجه به این‌که برخی از اراضی منطقه متعلق به بنیاد مستضعفان است و بنیاد در این مسیر اقدام به ساخت گلخانه کرده، مسیر اصلی هدایت آب در نیمه راه متوقف مانده است.

دانشکده کشاورزی برای ادامه لوله گذاری مسیر از بنیاد مستضعفان درخواست جابجایی و تخریب گلخانه را داشته اما بنیاد در پاسخ گفته است، دانشکده کشاورزی مسیر انتقال آب را منحرف کند.

این عدم هماهنگی و همکاری بنیاد مستضعفان و دانشکده کشاورزی در حالی است که آب در نیمه مسیر هدر می‌رود و انتهای مسیر که محلی برای حضور مردم و برداشت آب است، همیشه شلوغ بوده و با کاهش فشار آب مواجه است که میطلبد  فکر اساسی برای تعویض لوله‌ها، ادامه مسیر و جلوگیری از هدر رفت آب اندیشیده شود.

انتهای پیام/127


نظرات بازدیدکنندگان

امیرآبادی
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲

سلام علیکم . ضمن عرض تبریک ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت امام رضا (ع) درپاسخ به سوژه مردمی و خبر با کد 95435-1398/02/23 در خصوص هدر رفت آب شرب روستای امیرآباد اینجانب بعنوان یک شهروند اهالی امیرآباد در پاسخ به اظهارات جناب نخعی پورمسئول محترم حقوقی دانشگاه بیرجند معروض می دارد با عنایت به مشکل 17 ساله و هدر رفت 2 ساله آب قنات مذکور انگیزه لازم برای حل مشکل چه در مسئولین دانشگاه و چه مسئولین شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران وجود ندارد وگرنه می بایست مشکل به این مهمی و آب که مایه حیات و زندگی هر جنبنده ای است وقصور و کوتاهی در این زمینه علاوه برمکافات دنیوی عقوبت اخروی را نیز به دنبال خواهد داشت و گرنه اگر انگیزه و اراده لازم برای حل معضل وجود داشته باشد طول گلخانه شرکت پیوند خاوران که بیش از 50 متر که نیست و می توان با بکار گرفتن چند مغنی و ایجاد تونل به روش قدیم در زیر گلخانه بدون اینکه تخریبی صورت بگیرد و گلخانه تخریب شود لوله مذکور را عبور داد کما اینکه دهیاری و مردم روستا آمادگی دارند در نقاطی که مسیر لوله از تاکستان عبور می نماید با حفر کانال توسط کلنگ بدون کوچکترین خسارت به مزرعه شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران هم خواسته دانشگاه محقق گردد که عبور قنات از مسیر اصلی بوده و هم مشکل مردم و رهگذران مرتفع گردند و هم آب به داخل باغ دانشگاه ساری و جاری شود و رضایت و خشنودی خداوند تبارک و تعالی را بدنبال داشته باشد البته اگر اراده ای برای این کار وجود داشته باشد .


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب