سرویس: ورزشی کد خبر: 95510 ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی:

40 درصد ورزش خراسان‌جنوبی فعال می‌شود/ افتتاح 37 پروژه ورزشی تا پایان سال

عزیزی از فعالیت رشته‌های ورزشی کم خطر در خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: با فعالیت این رشته‌ها حدود ۴۰ درصد ورزش استان فعال می‌شود.

40 درصد ورزش خراسان‌جنوبی فعال می‌شود/ افتتاح 37 پروژه ورزشی تا پایان سال

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در نشست خبری گفت: فعالیت رشته‌های ورزشی کم خطر با اخذ کد رهگیری از سامانه سلامت وزارت بهداشت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیر است.

وی افزود: براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد ۳۰ رشته ورزشی در استان‌های مختلف کشور فعال شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی بیان کرد: تمامی ورزشکاران و مدیران باشگاه‌های رشته‌های کم خطر ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی باید باشگاه و محل تمرین را گندزدایی و ضد عفونی کنند و باتوجه به اهمیت رعایت نکات بهداشتی فعالیت تمام باشگاه‌ها به طور دقیق پایش و نظارت می‌شود.

عزیزی با بیان این‌که ضد عفونی باشگاه‌های خصوصی و دولتی با کمک و مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و هیات پزشکی ورزشی استان در حال انجام است، عنوان کرد:ورزشکاران، مربیان و صاحبان باشگاه‌های خصوصی و دولتی باید فرم خوداظهاری را تکمیل کنند و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و پرخطر، حق استفاده از فضای ورزشی را ندارند.

وی اظهار کرد: در این گام از طرح فاصله‌گذاری هوشمند فقط رشته‌های کم خطر می‌توانند فعالیت کنند و فعالیت بقیه رشته‌های پرخطر و متوسط و باشگاه‌های خصوصی از جمله رشته‌های رزمی، بدنسازی و توپی گروهی ممنوع است لذا با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: در این مرحله از بازگشایی اماکن ورزشی حدود ۴۰ درصد ورزش استان فعال می‌شود که شامل رشته‌های ورزشی انفرادی و غیرگروهی مجاز به فعالیت است.

عزیزی با بیان این‌که امسال توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان با اولویت اتمام پروژه‌های نیمه تمام و مصوبات سفر استاندار به شهرستان‌ها در دستور کار است، افزود: در حال حاضر ۷۳ پروژه نیمه تمام ورزشی استان به ۸۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی از افتتاح ۳۷ پروژه ورزشی هدف‌گذاری شده تا پایان سال خبر داد و گفت: این پروژه‌ها شامل احداث ۱۳ استخر سرپوشیده، ۱۴ سالن چند منظوره ورزشی، ۲ زمین چمن ۱۰ هزار مترمربعی، یک سالن ورزشی تمرینی و ۱۷ زمین مینی چمن مصنوعی است که برای اتمام آنها ۲۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: از این پروژه‌ها هفت مورد در بیرجند، خوسف و طبس و سربیشه هر کدام ۲ پروژه، زیرکوه و بشرویه و درمیان هر کدام سه پروژه، سرایان پنج پروژه، نهبندان ۶ پروژه و قاین چهار پروژه وجود دارد.

عزیزی خاطرنشان کرد: به مناسبت سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر از مجموع ۳۷ پروژه، ۱۳ مورد آماده افتتاح و بهره‌برداری است و ۲۵ کاروان تجهیزات ورزشی امید و نشاط با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان به خانه‌های ورزش روستایی استان اعزام می‌شود.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب