سرویس: اخبار استان کد خبر: 95513 ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹

مدیر شعب شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی:

مطالعات نهایی احداث 250 هکتار گلخانه در خراسان‌جنوبی انجام شد/ گلخانه‌داران استان منتظر بسته حمایتی

سورگی گفت: از تفاهم‌نامه احداث یک‌هزار هکتار گلخانه در خراسان‌جنوبی کار مطالعاتی 250 هکتار انجام شده است.

مطالعات نهایی احداث 250 هکتار گلخانه در خراسان‌جنوبی انجام شد/ گلخانه‌داران استان منتظر بسته حمایتی

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی سورگی مدیر شعب شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست خبری که به صورت زنده از طریق اینستاگرام برگزار شد، اظهار کرد: بحث احداث یک‌هزارگلخانه سال گذشته در خراسان جنوبی مطرح شده است.

وی افزود: تاکنون بیش از 1300 هکتار اراضی مستعد برای گلخانه در استان شناسایی شده است.

مدیر شعب شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از این میزان 950 هکتار مربوط به مجتمع‌های گلخانه‌ای، 130هکتار شاخص مجتمع های دامی و 300 هکتار احداث بارگاه‌های زرشک است.

سورگی عنوان کرد: تا کنون برای 256 هکتار گلخانه، 40 هکتار مجتمع دامی و 18 هکتار بارگاه زرشک مجوز دریافت شده است.

مطالعات نهایی 250 هکتار برای گلخانه‌ها انجام شده است

وی با بیان این‌که در حال حاضر بحث گلخانه‌ها حدود 50 درصد پیشرفت دارد، گفت: مطالعات نهایی برای 250 هکتار انجام شده و به زودی بحث اجرا و آماده سازی زیرساخت در شرکت شهرک‌ها آغاز خواهد شد و شاهد سرمایه گذاری‌های خوبی در استان خواهیم بود.

مدیر شعب شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: موضوع ایجاد گلخانه در استان در مورد توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای و احداث مجتمع‌های کوچک مقیاس کمتر از 300 متراست.

سورگی خاطرنشان کرد: در بحث واگذاری و جذب سرمایه‌گذار برای فعالیت‌های گلخانه‌ای در استان هیچ محدودیتی وجود ندارد.

راه‌اندازی شرکت بازرگانی در خراسان‌جنوبی

وی در خصوص بازاریابی و فروش محصولات گلخانه‌ای از راه‌اندازی شرکت بازرگانی در استان خبر داد و افزود: برای این‌که تولید کننده‌ها با اطمینان محصول تولید و به فروش برسانند پیشنهاد می‌شود در این شرکت بازرگانی ثبت‌نام کنند چراکه این شرکت علاوه بر زبان گویای مشکلات کشاورزان به عنوان پشتیبان و بخش خصوصی نیز از تولید کننده حمایت خواهد کرد.

مدیر شعب شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: برای احداث بارگاه‌های زرشک نیز به دنبال این هستیم که اطلاعات متقاضیان و مکان در سامانه بارگذاری شود.

سورگی با بیان این‌که توسعه گلخانه کوچک مقیاس در کنار گلخانه تجاری در استان در دستور کار است، عنوان کرد: در کنار توسعه نهضت گلخانه‌ای ارتقای سطح تکنولوژی گلخانه‌ها باید محقق و نواقص برطرف شود.

وی بیان کرد: در تمام کشور 940 هکتار طرح، آماده انعقاد قرار داد است و سامانه تسهیلاتی گلخانه‌ها باز بوده و علاقه‌مندان می‌توانند ثبت‌نام کنند.

مدیر شعب شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی در خصوص مشکلات بیمه‌ای گلخانه‌داران، گفت: کارفرما تا 5 نفر را می‌تواند بیمه کند و شخص کارفرما مشمول بیمه نمی‌شود.

سورگی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای تامین بذر و گلایه گلخانه‌داران، افزود: تورم به وجود آمده و ارز نیمایی مشکلاتی برای تامین بذر به وجود آورد که در حال پیگیری از کشور است.

وی در مورد سرمایه در گردش نیز اظهار کرد: سنوات قبل سرمایه در گردش داشتیم اما تاکنون هیچ تسهیلاتی ابلاغ نشده است.

مدیر شعب شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی در مورد مشکلات به وجود آمده ناشی از کرونا برای گلخانه‌داران، گفت: لیست تمامی گلخانه داران را به استانداری و وزارت خانه ارسال کرده و امیدواریم بسته حمایتی شامل حال گلخانه‌داران استان شود.

سورگی افزود: میزان ارائه تسهیلات به متقاضیان با توجه به طرح‌های توجیهی است.

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب