سرویس: اجتماعی کد خبر: 95516 ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد

مناطق محروم خراسان جنوبی زیر چتر حمایت هلال احمر/ تیم سلامت به ۵ منطقه اعزام شدند

رضایی گفت: از ابتدای هفته هلال احمر، پنج کاروان سلامت به مناطق محروم خراسان‌جنوبی اعزام شده و خدماتی بهداشتی، درمانی و آموزشی داشته اند.

مناطق محروم خراسان جنوبی زیر چتر حمایت هلال احمر/ تیم سلامت به ۵ منطقه اعزام شدند

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی  در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت های متعدد جمعیت هلال احمر بیان کرد: این جمعیت، نهادی غیر دولتی بوده که با کمک خیرین و داوطلبان در راستای کاهش آلام بشری در مواقع نیاز اقداماتی انجام می دهد.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر علاوه بر فعالیت‌های امدادرسانی، با آموزش امداد و کمک های اولیه و آشنا کردن مردم با حوادث، آن ها را برای ایمنی در مقابل حوادث آماده کرده و تلاش  دارد بحث خود امدادی را نهادینه کند.

رضایی با اشاره به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی خراسان جنوبی بیان کرد: خشکسالی های چندین ساله محرومیت های زیادی را در مناطق مختلف استان به روستاییان تحمیل کرده که نیازمند حمایت هستند.

وی توزیع اقلام بهداشتی و بسته های غذایی بین روستاییان به ویژه مناطق محروم را از جمله حمایت های هلال احمر از این اقشار دانست و افزود: توجه جمعیت به بعد بهداشتی روستاییان از دیگر گام هایی بوده که در راستای ارتقاء سلامت در این نقاط برداشته می شود.

رضایی ادامه داد: با توجه به محرومیت اهالی مناطق روستایی و عشایر استان از خدمات پزشکی و بهداشتی، طی هفته هلال احمر پنج کاروان سلامت به شهرستان های بشرویه، خوسف، زیرکوه، سربیشه و سرایان اعزام شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی از فعالیت ۲۵ پزشک، داوطلب و پرسنل در این کاروان ها خبر داد و گفت: ۳۰۰ نفر از روستاییان از خدمات مختلف کاروان اعم از ویزیت و دریافت داروی رایگان بهره مند شدند.

وی ارزش ریالی این خدمات را ۳۰۰ میلیون ریال دانست و افزود: ارائه آموزش هایی در امر پیشگیری از بیماری ها و مقابله با حوادث طبیعی و غیر طبیعی از دیگر اقدامات این کاروان ها بوده است.  

رضایی با بیان اینکه اعزام کاروان های سلامت به دیگر شهرستان ها به ویژه مناطق حاشیه نشین و آسیب پذیر ادامه دارد، گفت: طی سال گذشته هم ۲۱ کاروان سلامت به چهار هزار و ۵۴۶ نفر ارائه خدمات داشته اند.

انتهای پیام/ ۱۳۲


نظرات بازدیدکنندگان

م
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰

سلام خوش به حال آقای رضایی با تخصص های متفاوت گردشگری میراث فرهنگی کتاب وکتابخانه حالا هم امداد ونجات ظاهرا دراستان جوان چابوک نداریم


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب