سرویس: اجتماعی کد خبر: 95517 ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹

به بهانه روز جهانی موزه مطرح شد

بهره برداری از موزه شهر بیرجند تا قبل از شهریور ماه جاری

جاوید با اشاره به اینکه موزه شهر و مرکز بیرجند شناسی بیرجند تا قبل از شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می رسد، گفت: تاکنون بیش از یک میلیارد تومان صرف بهسازی ساختمان آن شده است.

بهره برداری از موزه شهر بیرجند تا قبل از شهریور ماه جاری

به گزارش خاورستان، محمد علی جاوید شهردار بیرجند ضمن تبریک فرا رسیدن روزجهانی موزه و هفته میراث فرهنگی به مردم فرهیخته کشورمان به ویژه فعالان عرصه میراث فرهنگی اظهار کرد: موزه ها مكانی برای گردآوری ، نگهداری ، مطالعه ، بررسی كردن و به نمایش گذاشتن نعمتهای فرهنگی یا طبیعی به منظور آموزش ، پژوهش و ارزش دادن به این مجموعه ها و لذت بردن از آنها هستند.

وی با اشاره به اینکه موزه شهر و مرکز بیرجند شناسی بیرجند تا قبل از شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می رسد افزود: تاکنون بیش از یک میلیارد تومان صرف بهسازی ساختمان آن شده است.

شهردار بیرجند ادامه داد: این ساختمان به لحاظ معماری یکی از زیباترین ساختمان های شهر بیرجند می باشد که قدمت آن به اواخر دوره قاجار بر می گردد و قرار است در این مرکز، اسناد و آثار تاریخی مربوط به شهر بیرجندو منطقه و همچنین مفاخر شهر بیرجند جهت استفاده عمومی قرار داده شودکه مورد بازدید شهروندان و گردشگران قرار گیرد.

جاوید از فعال شدن بخش هنری و برگزاری کلاس در موزه شهر خبر داد و خاطر نشان کرد: این ساختمان دارای یک هزار و شش مترمربع اعیان و سه هزار و ۲۹۴ مترمربع عرصه است که از سال گذشته عملیات مرمت آن توسط شهرداری آغاز شده است.

وی تصریح کرد: بافت های تاریخی یکی از ارکان ارزشمند و هویت بخش در شهرها هستند که عدم توجه به آنها می تواند به نابودی فرهنگ و هویت یک جامعه منجر شود.

لازم به ذکر است نگارخانه شهر نیز درکنار موزه و مرکز بیرجند شناسی، راه اندازی می شود.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب