سرویس: اجتماعی کد خبر: 95554 ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد

امداد رسانی هلال احمر به 76 حادثه دیده حوادث جاده‌ای سربیشه/ امدادگران حادثه اتوبوس درح تقدیر شدند

رضایی در جریان بازدید از پایگاه امداد و نجات بین شهری درح از امدادگران حادثه برخورد تریلی با اتوبوس در محور درح به سربیشه تقدیر کرد.

امداد رسانی هلال احمر به 76 حادثه دیده حوادث جاده‌ای سربیشه/ امدادگران حادثه اتوبوس درح تقدیر شدند

به گزارش خاورستان، خراسان جنوبی به عنوان سومین استان پهناور کشور شناخته شده که علی رغم این وسعت، جمعیت کم استان باعث شده تا شهرستان های این خطه کویری با مسیرهایی طولانی به هم متصل شوند.

بنابر گزارش ها و آمارها، طولانی و کویری بودن جاده های استان سالانه آبستن حوادث زیادی می شود و افراد زیادی را به کام مرگ می کشاند. بنا به گفته های مسئولان هم واژگونی ها و تصادفات رخ به رخ متهمین ردیف اول در این حوادث بوده که تحلیل این امر ریشه در شرایط نامساعد جاده ها دارد چراکه طولانی بودن مسیرها و کویری بودن جاده ها باعث خستگی رانندگان شده و از سویی کمبود استراحت گاه های بین راهی‌ و یک بانده بودن برخی مسیر ها حوادثی تلخ را می آفریند.

جاده سربیشه از جمله محورهایی بوده که حوادث زیادی را منجر می شود. بدون شک دو بانده کردن این محور می تواند مانع بروز اتفاقات ناگوار شود که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد در غیر این صورت باید همچنان شاهد ریخته شدن خون هم استانی ها باشیم. همچنین افزایش نظارت های پلیس و استراحتگاه های بین راهی در طول مسیر می تواند نمودار بروز تصادف جاده را در روند کاهشی قرار دهد.

محمد رضا رضایی، سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در بازدید از پایگاه امداد و نجات درح بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیروهای هلال احمر در شهرستان سربیشه به ۳۵ حادثه امداد رسانی داشته اند.

وی افزود: ۱۸ مورد از این ماموریت ها در حوادث جاده ای، شش مورد سیل و آبگرفتگی، هشت مورد شهری و سه مورد کوهستان بوده است.

رضایی با بیان اینکه در این ماموریت ها به  ۱۸۵ حادثه دیده امدادرسانی شده است، افزود: ۷۶ نفر از این افراد در حوادث جاده ای، ۹۷ نفر در حوادث سیل و آبگرفتگی، هشت نفر در حوادث شهری و سه مورد در حوادث کوهستان خدمات گرفته اند.

رضایی با بیان اینکه ۱۲۹ نیروی عملیاتی در قالب ۵۱ تیم به این حوادث امدادرسانی داشته اند، افزود: همچنین 50 دستگاه  خودروی امدادی برای امدادرسانی ها به کارگیری شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد:  از مجموع حادثه دیدگان در حوادث جاده ای سربیشه، ۴۱ نفر مربوط به تصادفات رخ به رخ و ۳۵ نفر مربوط به واژگونی ها بوده است.

وی ادامه داد: این آمارها از عدم توجه رانندگان به شرایط جاده و‌ رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی خبر می دهد که می طلبد مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

رضایی تاکید کرد: از رانندگان خواستاریم در مسیر جاده ها با رعایت نکات راهنمایی و رانندگی و عمل به توصیه های پلیس و نیروهای راهداری و امدادی از بروز حوادث دلخراش جلوگیری کنند.

وی با اشاره به حادثه برخورد اتوبوس در فروردین ماه سال جاری بیان کرد: امید است با رعایت هرچه بیشتر رانندگان و افزایش نظارت های مسئولان در مسیر جاده ها شاهد بروز اینگونه حوادث دلخراش نباشیم.

رضایی ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت به خانواده های داغدار این حادثه بیان کرد: سرعت عمل نیروهای امدادی در صحنه تصادف بسیار حائز اهمیت بوده که امدادگران این حادثه هم به خوبی ایفای نقش کردند.

گفتی است در پایان این بازدید با حضور امام جمعه، بخشدار و شهردار درح از امدادگران حادثه برخورد اتوبوس جاده سربیشه تقدیر شد.

انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب