سرویس: اجتماعی کد خبر: 95584 ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مجلس یازدهم کار خود را با اصلاح قوانین اقتصادی آغاز نماید/ نمایندگان خود را مسئول سرنوشت مردم بدانند

آیت الله عبادی با اشاره به راهکارهایی که مقام معظم رهبری در مورد مسائل اقتصادی نشان داده اند، گفت: برخی از این راهکارها انیاز به صلاح قانون دارد تا موانع جهش تولید برداشته شود.

مجلس یازدهم کار خود را با اصلاح قوانین اقتصادی آغاز نماید/ نمایندگان خود را مسئول سرنوشت مردم بدانند

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در دیدار با نمایندگان منتخب مردم استان ضمن تبریک روز عید سعید فطر و روز قدس و روز آزادسازی خرمشهر گفت: از دیدار و زیارت شما خوشحالم به عنوان شخص و هم از جایگاه تان که به عنوان عصاره مردم عزیزمان تعبیر می شود خوشبختم.

وی افزود: مستحضرید که فرصت ها زود می گذرد این چهار سال مثل برق خواهد گذشت دو مسئولیت مهمی که بر عهده شماست بحث قانونگذاری و بحث نظارت است و اینها هر دو در جهت حل مشکلات جامعه چه منطقه‌ای و در چه سطح کشور و چه بین المللی بسیار نقش دارد.

آیت الله عبادی بیان کرد: اولین مسئله‌ای که وجود دارد این است که اهمیت دادن به کار خودتان بسیار مهم است به این معنی که وقتی بحث قانون می شود کسی می‌تواند خوب عمل کند که به موقع در آن فرصتی که مجلس در اختیار قرار می‌دهد بتواند کار بکند و از کارشناسان هم نظر بخواهد و مسئولیت را در این حد بپذیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند ادامه داد: وظیفه خودمان می دانیم که آن چه بر عهده ما است مطالبات مردم را به موقع انعکاس کنیم و ارتباط ما با شما حفظ خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: با عنایت به اینکه امسال را مقام معظم رهبری جهش تولید نامیدند و ۱۷ سال است که روی مسئله اقتصاد به دلیل اینکه مسائل اقتصادی طرح برنامه دشمن است و اینکه اگر از عهده پاسخگویی منطق ما بر نمی آید در واقع سرمان را زیر آب کند و ما را زیر فشارهای اقتصادی و تبلیغاتی  یا روانی و یا تهدیدهای نظامی ببرد.

آیت الله عبادی با اشاره به راهکارهایی که مقام معظم رهبری در مورد مسائل اقتصادی نشان داده اند، بیان کرد: برخی از این راهکارها انیاز به صلاح قانون دارد تا موانع جهش تولید برداشته شود و یا مشکل اجرایی دارند که باید در بحث نظارت فهمید که چه مشکلی دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: حتی در مراجعاتی که داریم نه‌تنها بحث جهشی در کار نیست گاهی مراجعه داشتیم که سرمایه گذار می‌گوید ما وقتی آمده‌ایم از ما استقبال کردند به یک نقطه که می رسد قفل می کند نه تنها به تولیدی نمی‌رسد بلکه به عنوان یک موجود ورشکست قابل تعقیب می شود.

وی اظهار کرد: وقتی مشکلات مردم حل خواهد شد که قانون ما شفاف و پیگیری‌ها جدی باشد و گرنه بهتر  است این قانون را اجرا نکنند چه فایدهای دارد و شما که در بین مردم هستید و عصاره مردمی ملاحظه می کنید که مردم در بخشی از مسائل قامتشان خمیده می شود مثلاً گرانفروشی که گرانی یک بحث است و گرانفروشی بحث دیگری است.

آیت الله گفت: یکی از توفیقات مجلس یازدهم با این جمعی که آمده‌اند که مایه امید است باید از کارشناسان مختلفی که چه تجربه مجلس دارند و چه تجربه دولت دارند و مورد اعتماد شما هستند مو را از ماست بکشید و یقین چنین است که اگر چنانچه آنهایی که به نحوی خیانت می‌کنند اگر بدانند که تعقیب می شوند عقب نشینی می کنند و اگر ببینند خبری نیست بیماری خواهد شد بدتر از کرونا و فراگیر خواهد شد و از دست همه خارج می شود.

حسین خسروی منتخب مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن تبریک روز قدس و عید سعید فطر و گرامیداشت یاد امام رضوان الله علیه و روز عملیات بیت المقدس،گفت: رزمندگان در دفاع مقدس وظیفه رد متجاوزین را انجام دادند یکی از مصادیق رد تجاوز بحث تجاوز های اقتصادی و سیاسی و اخلاقی است اگر کسی در این زمینه ها هم بتواند وظیفه اش را انجام دهد به تعبیر پیامبر بهشت بر او واجب می شود.

وی افزود : خدا را شاکریم که در افتتاح مجلس یازدهم با دوستان عزیز و نمایندگان خدمت جنابعالی حاضر شدیم هم مشمول دعای خیر شما باشیم و هم در حدی که وقت اقتضاع کند از تجربیات شما استفاده کنیم من امیدوارم به عنوان یکی از اعضای خدمتگزار استان که مورد اطمینان مردم فعلاً قرار گرفته‌ایم و انشاالله در عمل هم بتوانیم پاسخگو باشیم امیدواریم با همکاری هم تلاش ما منتخبین مردم در استان و هم با همکاری مسئولین محترم اجرایی با محوریت حضرتعالی در توسعه مادی و معنوی استان مفید و موثر باشیم.

سلمان اسحاقی منتخب مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه ضمن تبریک عید سعید فطر گفت: ما نمایندگان منتخب مردم به خود و کارگزاران توصیه کرده‌ایم که در کنار قرآن و مفاتیح الجنان و صحیفه سجادیه حتماً مروری بر نهج البلاغه و کلام امیرالمومنین در این ماه مبارک داشته باشیم که امیدوارم از آن فضای نیز ما بهره‌مند شویم.

روز قدس روز سمبل اسلام است

وی با اشاره به روز قدس،بیان کرد: روز قدس برای همه ما مهم است و مطمئنا شما باید از افکار ما نسبت به این روز با خبر باشید از طرف نمایندگان استان خدمت شما عرض می کنم که ما روز قدس را روز مختص دانستن به یک جغرافیایی به نام قدس نمیدانیم بلکه روز قدس روز سمبل اسلام است و نماد اسلام و روز گرامیداشت اسلام است و روز مبارزه با استکبار است نماد استکبار، رژیم صهیونیستی است سخن از روز قدس که می‌کنیم گویی سخن از مظلومیت مسلمانان عزیز در میانمار می کنیم سخن از مظلومیت مردم مان در یمن و بحرین می کنیم سخن از مظلومیت مردمی که شیعه هستند و در توطئه و سلطه کفار قرار گرفته اند.

نماینده منتخب مردم شهرستان‌های قائن و زیرکوه افزود: امیدوارم روزی زیارت نامه‌ای در حرمین امامان مان در بقیه بخوانیم و نماز جمعه و نماز جماعتمان را در مسجد الاقصی بخوانیم.

اسحاقی در خصوص بیماری کرونا گفت: امروز دنیا بعد معلم خود و دانش خود پی برد و در سمت و سوی قرار گرفت که به آن دانش و علم رجوع کند اما مردم ایران زمین و اهل تشیع و چه بسا اهل اسلام این روزها در کنار او تازه متوجه شدند که خلاء وجود نازنین چه بنده صالح خدا را در میان خود غائب میداند از خدا می خواهیم که وجود امام نازنین را هرچه زودتر درک کنیم.

تلاش برای تنقیح قوانین منابع طبیعی

وی در خصوص مجلس اظهر کرد: ما در عرصه ملی نگاه هی که زمین داریم نگاه استانی نیست بلکه دغدغه تمام مردم کشور دغدغه ماست و همانطور که می‌دانید ما نمایندگان بیش از پیش به منابع طبیعی توجه کرده ایم و امیدواریم بتوانیم در این مدت زمانی که در مجلس در خدمت مردم هستیم اصلاح قوانین و تنقیح قوانین مخصوصاً در بخش منابع طبیعی و حتی بحث امورهای مالیاتی را بتوانیم به جایی برسانیم که دعای خیر  مردم محروم و مستضعفی که بعضی از قوانین منابع طبیعی باعث متضرر شدن معیشت شان شده است مورد توجه قرار دهیم.

 نماینده مردم شهرستانهای قائم و زیرکوه بیان کرد: باید در عرصه بین المللی مبارزه با استکبار و هوشیاری و بصیرت در مقابل دشمنی آمریکا را مد نظر خود قرار دهیم.

اسحاقی با اشاره به مشکلات آب در استان، گفت: روستاهای کلی، محمد آباد علم، بزن آباد و جبار از جمله روستاهایی است که با مشکل آب مواجه است.

حجت الاسلام مجید نصیرایی منتخب مردم شهرستانهای طبس فردوس سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدارضمن تبریک عید سعید فطر و سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: تقارن این دو روز در همچین ساعاتی بسیار مبارک است دیروز روز قدس امروز روز آزادسازی خرمشهر و فردا روز عید سعید فطر و چند روز آینده شروع مجلس یازدهم که انشاالله مجلسی انقلابی مجلسی که با همه وجودش پای کار انقلاب و ارزشهای انقلاب و گفتمان انقلاب باشد.

وی افزود: اگر این گفتمان و این روش مدلی که ما در دفاع مقدس تجربه کرده‌ایم با وجود این که به ظاهر همه چیز به نسبت جبهه ای که در مقابل جریان انقلاب بود اصلاً قابل مقایسه نبود از جهت توانمندی ها و امکانات و فرصت ها اما به واسطه ایمان و به واسطه حرکت جهادی و واسطه خواستن و این نگاه است که ما می توانیم و این نگاه توانست آن حرکات و آن توفیقات را برای کشور و برای نظام ایجاد بکند که هنوز که هنوز است آن برکات شامل انقلاب و نظام و همه آزادی خواهان جهان می شود و به این رسیدند که تجربه مقاومت تجربه ایستادگی تجربه توسل و توکل از خدا خواستند می‌تواند انسان را به سعادت برساند و می تواند راه ها را باز کند و این بن بست ها را بشکند و نگاه شخصی من این است که مجلس یکی از خرمشهر هایی است که آقا در چند سال قبل فرمودند خرمشهرها در پیش است که به دست جبهه انقلاب گفته شده و انشاالله با عمل خوب و حرکت خوب و یک فهم دقیق و رهنمودهای شما در این مسیر بتوانیم خوب قدم برداریم.

منتخب مردم شهرستان‌های طبس فردوس سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما باید تلاش بکنیم تا یک فهم جامع و یک مفاهمه بین همه ماشکل بگیرد که بر اساس اولویت ها باشد در جلسه ای شاهد این بودم دغدغه ها ناب بود ولی این دغدغه ها خیلی پراکنده بود و گاهی خیلی متفاوت بود و هر کسی دغدغه خودش را اولویت میدانست ما باید یک فهم دقیق از فرمایشات مقام معظم رهبری و یک تشخیص اولویت داشته باشیم که به ما کمک بکند بتوانیم وظیفه مان را خوب بشناسیم و به موقع و به جا به وظیفه مان عمل کنیم و این امیدی که در دل مردم ایجاد شده است هر روز بیشتر بکنیم و این شیرینی را به کام مردم و به کام نیروهای انقلاب هر روز بیشتر بکنیم.

انتهای پیام/133

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب