سرویس: اجتماعی کد خبر: 95585 ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی خبر داد

تحویل 5 هزار واحد مسکن محرومان خراسان جنوبی تا پایان مردادماه

سلم آبادی با اشاره به این‌که 500 واحد مسکن محرومان در سال گذشته افتتاح شده است، افزود: دو هزار واحد تا پایان خرداد ماه و مابقی نیز تا پایان مرداد ماه امسال تحویل مددجویان کمیته امداد خواهد شد.

تحویل 5 هزار واحد مسکن محرومان خراسان جنوبی تا پایان مردادماه

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم‌آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی ظهر امروز در شورای اداری خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که در طول چهل سالی که از تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گذشته بیشترین تعداد ساخت مسکن محرومان در سال 97 با 300 واحد بوده است، اظهار کرد: ساخت 5 هزار واحد مسکن در یک سال کار بسیار بزرگ و چندین ساله است.

وی افزود: مسکن برای خانواده‌هایی ساخته شده است که امید به خانه‌دار شدن نداشتند و امیدشان به خداوند و مسئولان بوده است که در سال 98 این اتفاق افتاد.

مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد توانایی ساخت مسکن را نداشتند و بسیاری از آنها نیز دارای سن بالای بودند و امید به خانه‌دار شدن نداشتند.

سلم آبادی تصریح کرد: از پنج هزار واحد مسکن روستایی قسمتی در سال 98 و تعدادی در شش ماهه اول سال 99 به مددجویان تحویل داده خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که نیروهای پیمانکاری، فنی و کارگری به کار گرفته شده‌اند، افزود: بیش از 300 شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم با حوزه مسکن محرومان درگیر بودند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: از پنج هزار واحد مسکن محرومانی که مشمول مددجویان کمیته امداد بوده است 25 میلیون تومان سهم بلاعوض سازمان برنامه و بودجه کشور بوده است که معادل 125 میلیارد تومان است.

سلم آبادی خاطرنشان کرد:همچنین سهم کمیته امداد در کمک بلاعوض به ازای هر واحد 10 میلیون تومان بوده که 50 میلیارد تومان سهمیه کمیته می‌شود و 15 میلیارد تومان نیز وام قرض الحسنه از منابع صندوق امداد ولایت با کارمزد سه درصد بوده است که در 60 ماه باید پرداخت شود. 

وی افزود: بر اساس تفاهم‌نامه مسکن که منعقد شده کمیته امداد باید 25 هزار متر زیربنا انجام دهد که میانگین هر واحد 50 متر مربع بوده است که سرانه هر متر مربع یک میلیون تومان است که در حال حاضر 170 هزار متر مربع کار اجرایی آن به پایان رسیده است و مابقی 80 هزار متر مربع نیز تا مرداد ماه به پایان خواهد رسید.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: در طول این چند ماه که از تفاهم‌نامه مسکن محرومان گذشته 230 خانوار در مناطق شهری از زمین رایگان بهره‌مند شدند در صورتی که ارزش ریالی یک زمین در بعضی از مناطق شهری بیشتر ازهزینه ساخت مسکن است.

سلم آبادی با اشاره به این‌که در مناطق روستایی 300 قطعه زمین رایگان در اختیار خانواده‌های امداد قرار گرفته است، یادآور شد: 424 مددجوی مستاجر در شهر بیرجند داشتیم که زمین رایگان در چهار منطقه چهکند، شکراب، کلاته بجدی و حسین آباد سادات در اختیار آنها قرار گرفته است.

وی با اشاره به این‌که 500 واحد مسکن محرومان در سال گذشته افتتاح شد ه است، افزود: دو هزار واحد تا پایان خرداد ماه و مابقی نیز تا پایان مرداد ماه تحویل مددجویان کمیته امداد خواهد شد.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب