سرویس: اجتماعی کد خبر: 95586 ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

شهردار بیرجند:

رویکرد شورا و شهرداری بیرجند با آموزش و پرورش رویکرد تعاملی است

جاوید گفت: شهرداری بیرجند طی سال های اخیر تعاملات خوبی با مجموعه آموزش و پرورش داشته و آنچه مسلم است رویکرد شورا و شهرداری با آموزش و پرورش یک رویکرد تعاملی است.

رویکرد شورا و شهرداری بیرجند با آموزش و پرورش رویکرد تعاملی است

به گزارش خاورستان، جلسه ای به منظور تعامل بیشتر شهرداری بیرجند و آموزش و پرورش خراسان جنوبی با حضور شهردار بیرجند، مدیر کل آموزش و پرورش و جمعی از مدیران دو دستگاه برگزار شد.

محمد علی جاوید شهردار بیرجند در این جلسه اظهار کرد: شهرداری بیرجند طی سال های اخیر تعاملات خوبی با مجموعه آموزش و پرورش داشته و آنچه مسلم است رویکرد شورا و شهرداری با آموزش و پرورش یک رویکرد تعاملی است.

وی ادامه داد: شهرداری و شورا بیشترین تعامل را در تمام زمینه با آموزش و پرورش خواهند داشت همچنان که در معافیت های عوارضی نیز بیشترین کمک را به آموزش و پرورش داشته اند.

به گفته وی شهرداری بیرجند در راستای توسعه فضاهای آموزشی و روند این امر هیچ تعلل و خللی ایجاد نمی نماید و گاهی فراتر از قانون گام برداشته است.

جاوید ادامه داد: در سالهای اخیر(96-97 و 98) مبالغ واریزی به آموزش و پرورش از محل پرداخت عوارض چشمگیر بوده است و در قبال آن انتظار داریم آموزش و پرورش نیز نسبت به پرداخت عوارض نوسازی، عوارض خودرو و عوارض پسماند فضاهای آموزشی اقدام نموده زیرا شهرداری یک نهاد خدماتی و بدون منایع دولتی می باشد.

در ادامه معاون معماری و شهرسازی شهرداری بیرجند تأکید کرد: بر اساس این تعاملات مجموعه مدیریت شهری انتظار دارد که نگاه آموزش و پرورش به این مجموعه به مدیریت شهری صرفا نگاه پشتیبانی و ارائه منابع و تدارکات نباشد، بلکه آموزش‌های متناسب با ماموریت‌های شهرداری نیز توسط آموزش و پرورش به دانش آموزان ارائه شود تا آنها با مفاهیمی همچون شهر، حقوق شهروندی و سایر ماموریت‌های مدیریت شهری آشنا شوند.

دکتر فخیم زاده ادامه داد: هیچ جای قانون ذکر نشده که آموزش و پرورش از پرداخت جرائم معاف است و در این راستا  نباید قانون زیرپا گذاشته شود.

واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز به تعامل بیشتر دو دستگاه تاکید و اظهار کرد: کلیه عوارض اعم از نوسازی ، خودرو و پسماند توسط نماینده ما لیست همراه با مستندات جهت پرداخت به شهرداری ارائه خواهد شد.  

مدیر توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی نیز گفت: آموزش و پرورش در حال خدمات‌رسانی به کلیه فرزندان شهروندان است؛ در حقیقت هدف ما و شهرداری یکی است؛ آموزش و پرورش خدمات آموزشی و پرورشی ارائه می‌کند و شهرداری خدمات شهری ارائه می‌دهد.

لازم به ذکر است در سال‌های اخیر بین شهرداری‌ها و آموزش و پرورش همواره بر سر پرداخت عوارض، جرائم، تغییر کاربری، تخریب و... بحث و چالش وجود داشته است.

انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب